22 Ekim 2021 Cuma

11. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) Antalya’da başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteklediği, ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur?’ sloganıyla 24 Ekim’e kadar sürecek fuarda yer alan Kütahya standı katılımcıların ilgisini çekiyor.

Yöresel ürünlerin markalaşmasını sağlamak ve ticarileşme süreçlerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen YÖREX’te Kütahya Belediyesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Zafer Kalkınma Ajansı, Kütahya Çiniciler Esnaf Odası stant alanında, Kütahya’nın yöresel ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Anadolu’nun her bir köşesinden 10 bine yakın yöresel ürün sergilendiği fuarda, 76 il ile birlikte KKTC’den de katılım sağlandı. Bu yılki YÖREX Fuarında 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83’ü kadın toplam 150 kooperatif, 650’nin üzerinde firma, Fuarda, 9 zincir market ve e-ticaret sitesi ile üreticiler ve katılımcılara yüz yüze iş görüşme imkanı bulunuyor. Fuar süresince bine yakın görüşmenin beklendiği organizasyonda, coğrafi işaretli ürün üreten ve ticaretini yapanlara e-ticaret ve dijital dönüşüm desteği eğitimleri veriliyor. Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜCİTA) ile birlikte ‘Coğrafi İşaretler YÖREX Buluşması’ isimli seminer de yapılıyor.

Kütahya’nın stantları katılımcılar tarafından yoğun ilgi görürken, başta çini olmak üzere Kütahya’ya özgü ürünler, el emeği göz nuru yöresel kıyafetler, gıda ve hediyelik eşyaların yer aldığı Kütahya standı ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın zengin geçmişi ve kültürü ile fuarda ön plana çıktığını ifade etti. Kütahya’nın yöresel ürünler noktasında da zenginliğinden söz eden Başkan Işık, bu tarz fuarların önemine değinerek, son dönemde gerçekleştirilen uluslararası UCLG Dünya Forumu başta olmak üzere bu gibi etkinliklerle Kütahya’nın adının ulusal ve uluslararası arenada tanıtımının yapıldığını söyledi.

Kütahya Belediyesini temsilen fuarda yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Zenci ve müdürlük çalışanları, Kütahya standının her detayı ile ilgilenerek, Kütahya’nın fuardaki en dikkat çeken stantlardan birisi olmasını sağladı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1035