5 Kasım 2021 Cuma

Kütahya İl Müftülüğü tarafından hizmete sunulan Dört Direkli Cami Gençlik Merkezi açılışı, Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Sultanbağı Mahallesinde yer alan Dört Direkli Cami altında, Kütahya İl Müftülüğü tarafından hizmete giren Dört Direkli Cami Gençlik Merkezinin açılış kurdelesi il protokolünün katılımıyla kesildi.
Programda konuşan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş “Müftülük olarak her yaş grubuna hizmet edecek çalışmalar yürütüyoruz. Gençlik merkezleri de müftülük hizmet alanlarımızdan birisidir” dedi.

Hayırlı bir günde hayırlı bir hizmet yerinin açılışı için bir arada olunduğunu belirten Başkan Işık, emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Işık, göreve geldiği günden bugüne kadar hiçbir kamu kurum ve kuruluşunun taleplerine hayır demediklerini söyledi. Başkan Işık konuşmasında “Sizlere hizmet için buradayız. Sayın Valim de, özel idaremizde, belediyemizde vatandaşımıza hizmet için burada. Bu merkezin, bu mahallemize kazandırılmasından dolayı mutluyuz. Özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza yapılacak her yatırımın, bu memleketin bekasına yapılan bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. Belediyemizde aynı düşünce ile şehrimize hizmet etmeye devam edecektir. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Son olarak kürsüye gelen Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Müftüsü başta olmak üzere, tüm din görevlilerinin her alanda çalışma yürüttüğünü söyledi. Vali Çelik; “Ağaç yaşken eğilir. Gençlikte edinilen alışkanlıklar, kazanılan melaikelerin hayatımızın kalan kısmına çok ciddi etkisi var. Gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik yapılan hizmetlerin daha büyük katkısı var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve gençlik merkezi gezildi. Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık açılışta kısa bir masa tenisi maçı oynadı.

Açılış programına Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Jandarma Alay Komutanı J. Kıd. Alb. Murat Kırbaç, Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, mahalle muhtarları ve davetliler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 675