29 Kasım 2021 Pazartesi

Kütahya Belediyesi, Ulaşım Ana Planı ve Otopark Ana Planı Ortak Hizmet Protokolü, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın makamında, Kütahya Belediyesi, Osmangazi Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi arasında imzalandı.

Ulaşım Master Planı kısa adı ile tanımlanan ve Kütahya’nın en az 25 yıllık trafik sorununa çözüm aranacak olan ulaşım ana planı ve otopark ana planı Kütahya Belediyesi, Osmangazi Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi arasından imzalanan protokol ile resmiyet kazandı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, imzalanan protokol çerçevesinde bir buçuk yıllık süre içinde Kütahya il merkezinde yaşanan trafik sorununun çözümüne ilişkin çalışmaların yapılacağını belirtti. Başkan Işık açıklamasında Alternatif yol güzergâhları, otopark sorunu çözümü gibi konularla birlikte 25 yıllık süre içindeki ulaşımı rahatlatacak çözüm önerilerini Osmangazi Üniversitesi ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin ortak çalışması ile gerçekleşeceğini söyledi.

Başkan Işık; protokolün sorumluluğunu Osmangazi Üniversitemiz adına proje koordinatörü olarak Ulaşım Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Karacasu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi adına proje koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Polat Yalınız yürütecek. Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz ve iki üniversitemiz birlikte çalışmasıyla şehrimize kalıcı hayırlı bir hizmet yapacağız. Her iki üniversitemizin değerli rektörleri ve proje koordinatörlerimize, belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak üniversite olarak bu tür iş birlikteliklerini Eskişehir ve çevre iller yaptıklarını belirttiği açıklamasında, “Dumlupınar Üniversitesi ve üniversitemiz iş birliğinde Kütahya’ya güzel hizmetler sunmayı temenni ediyoruz” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal bu projenin içinde yer almaktan ve Kütahya’ya katkı sağlamaktan mutlu olduklarını ifade etti. Rektör Uysal, “Kütahya’daki ulaşım problemini kalıcı olarak çözmeyi ümit ediyoruz. Belediyemiz bu konuda istekli. Bu bize şevk veriyor. Daha önce belediyemizle farklı konularda iş birliği yaptık ve bu iş birlikteliklerimiz devam edecek. Hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Osmangazi Üniversitesi Ulaşım Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Karacasu, katılımcılara bir sunum yaparak ulaşım master planı hakkında bilgi verdi.

Yapılan sunumun ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Osmangazi Üniversitesi Prof. Dr. Kemal Şenocak, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal protokolü imzaladı.
Törene Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Osmangazi Üniversitesi Prof. Dr. Kemal Şenocak, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, Osmangazi Üniversitesi Ulaşım Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Karacasu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Polat Yalınız, Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Lütfullah Kutlu, Kütahya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İlyas Aslan, Merkez Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Aziz Gürbüz, Kütahya Minibüsçüler, Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak ve basın mensupları yer aldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1549