21 Ocak 2022 Cuma

2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılı verilen karnelerle sona erdi. Karne dağıtım törenine katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, tüm öğrencilere başarılar ve iyi tatiller diledi.

Kütahya’da yaklaşık 100 bin öğrenci verilen karnelerle birlikte 15 günlük şubat tatiline başladı. Gaybiefendi Mahallesinde yer alan Şeker İlkokulu’unda düzenlenen karne törenine Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Murat Kırbaç ve öğrenci velileri katıldı.

Karne töreninde öğrencilere, öğrenim hayatlarında başarılar dileyen Başkan Işık, öğrencilere şubat tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerini tavsiye etti. Öğrencilere karnelerini veren Başkan Işık, ‘gençlerimize umutla bakıyoruz’ dedi. Başkan Işık, “Öğrencilerimize karneleri verirken geçmişe gittik. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilik yıllarımızı hatırladık. Gençlerimize umutla bakıyoruz. Onların geleceğe hazırlanması konusunda, özellikle Kütahya’da yerel yönetim, belediye olarak en iyi çevre şartlarını onlara sağlanması noktasında görevimizi yerine getirmenin mutluluğu içindeyiz. Öğrencilerimize başarılar diliyorum, öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize tavsiyemiz dinlenmeleri ve kitap okumaları noktasında olacaktır” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 564