17 Şubat 2022 Perşembe

Kütahya Belediyesi iştiraki olan SİMPAŞ A.Ş. bünyesinde tekstil fabrikası kuruluyor. Alt yapı hazırlıkları tamamlanan fabrikanın mart ayı içerisinde üretime başlaması bekleniyor.

Her fırsatta istihdama yönelik çalışmaları ile Kütahya’nın gelişimine destek olan Kütahya Belediyesi, yeni bir istihdam kaynağı oluşturmak için harekete geçti. Kütahya Belediyesinin iştiraki olan SİMPAŞ A.Ş. bünyesinde kurulan ve Eyüp Şen’in danışmanlığını üstlendiği tekstil fabrikasında alt yapı çalışmaları tamamlanma aşamasında. Fuar alanı içerisinde üretimini sürdürecek olan tekstil fabrikası, kurumsal firmalarla çalışmalarını yürütecek. Kısa süre içinde çalışan sayısını artıracak şekilde planlaması yapılan fabrika danışmanı Eyüp Şen ve SİMPAŞ A.Ş. Genel Müdürü Kürşad Eğitmenoğlu, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Işık, Kütahya Belediyesi olarak göreve geldikleri günden itibaren direkt ya da dolayı yollardan istihdama katkı sağladıklarını ifade etti. SİMPAŞ A.Ş. bünyesinde kurulacak olan tekstil fabrikası ile Kütahya’da istihdamı artırmaya yönelik çalışmalara öncülük yapmak istediklerini dile getiren Başkan Işık, “Kurulacak olan fabrikamız Kütahya’mıza hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İstihdamın artması, üretimin artması önceliğimizdir. Bu sebeple bu girişimi destekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 930