24 Şubat 2022 Perşembe

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünün Zafertepe Mahallesinde başlattığı yağmur suyu hattı çalışması devam ediyor.

Kütahya’nın alt yapı ihtiyacının önemli bir bölümü olan yağmur suyu hattı çalışmaları bazı mahallelerde tamamlanırken, bazı mahallelerimizde de çalışmalar devam ediyor.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve gelmesi ile birlikte hız kazanan yağmur suyu hattı çalışmaları Zafertepe Mahallesinde sürüyor. Sıfır imalat olarak başlatılan çalışmalarda, 900 metre 1000’lik korge, 600 metre 800’lük korge, 800 metre 600’lük korge, 650 metre 450’lilik korge ve 1200 metre 300’lük korge borular kullanılıyor.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, Selçuklu Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Efsane Caddesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Şeyh Edebali Caddesi, Mesnevi Sokak, Dost Sokak, Bozkır Sokak, Alp Sokak, Zarafet Sokak, İstikbal Sokaktaki çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürürken, çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması bekleniyor. Mahalle sakinlerimize bu süreçte gösterdikleri sabır için teşekkür ediyoruz.

Yapılan çalışmanın tamamlanması ile birlikte, Zafertepe Mahallesinde sel baskınlarının önüne geçilecek.

Zafertepe Mahallesinde yapılan çalışma mahalle sakinlerimize ve Kütahya’mıza hayırlı olsun.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 801