3 Mart 2022 Perşembe

Kütahya Belediyesi UMER birimi, önleme ve bilinçlendirme çalışmalarına başladı. İlk etkinlik Kütahya Ticaret Borsası Bölücek Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlığını ve toplumun refahını tehdit eden madde bağımlılığına karşı çocuklarımızı, gençlerimizi koruma ve bilinçlendirme amaçlı ortaokul düzeyindeki çocuklara ‘Madde Bağımlılığı’ üzerine bilgilendirme çalışmaları düzenlemeye başladı.

Kütahya Belediyesi UMER Birimi personeli tarafından ilki Bölücek Ticaret Borsası Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Madde bağımlığının 12’li yaşlara kadar indiği günümüzde, ortaokul düzeyindeki çocuklarımıza oyun eşliğinde madde bağımlılığı eğitimi verildi. Eğitimde, en başta tütün ve tütün mamulleri gibi alışkanlıkların nasıl kazanıldığı ve devamında zararlı madde alışkanlıkları, fiziksel ve psikolojik zararları, akran zorbalığı ve baskısı, madde teklif eden akran ile baş etme yolları ve hayır demenin önemi konu başlıkları ile bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Eğitim, çocukların yoğun katılımı ve soru cevap şeklinde son buldu.

UMER birimi tarafından mart, nisan ve mayıs aylarında her ay 5 farklı okulda eğitim vererek gençlerimizin zararlı maddelere karşı bilgilendirme çalışmaları devam edecek.

Geleceğimiz Kazansın
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 816