12 Mart 2022 Cumartesi

Türkiye’nin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılı Kütahya’da coşkuyla kutlandı. Programa Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü katıldı.

Akşemsettin İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın 101. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Batur’un ‘Yüreklerde Akif Dillerde Hürriyet’ başlıklı günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti.

Akşemsettin İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program izleyicilerden büyük beğeni aldı. İstiklal Marşı’nın 101. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, ödül töreniyle sona erdi. İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması, İstiklal Marşı’nı ezbere güzel okuma yarışması, Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet temalı resim yarışması, Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet temalı kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Ali Çelik, Milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından verildi.
Öğrencileri tebrik eden Vali Ali Çelik, “İstiklal Marşı’mızın her bir dizesinde bize düşen sorumluluk var. Milletimizin ve bağımsızlığımızın sonsuza kadar var olması için ne gerekiyorsa yapma çabasında olmalıyız” dedi.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bizlere bugün güzel bir gün yaşatan Akşemsettin İmam Hatip Lisesi kadrosuna teşekkür ediyorum. Rabbim sağlık ve sıhhatle nice kutlamaları nasip eylesin. Rabbim bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

Program Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet temalı resim sergisinin gezilmesi ile son buldu.

Programa Vali Ali Çelik, Milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Murat Kırbaç, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, il protokolü ve davetliler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 929