19 Mart 2022 Cumartesi

Kütahya Kent Konseyi Gençlik Merkezi tarafından Kütahya Belediyesi iş birliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin destekleriyle hazırlanan ‘Bir Hilal Uğruna’ resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni ve 18 Mart oratoryo gösterisi Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleşti.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl dönümünde, Kütahya Kent Konseyi Gençlik Merkezi tarafından Kütahya Belediyesi iş birliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin destekleriyle hazırlanan Bir Hilal Uğruna’ resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni ve 18 Mart oratoryo gösterisi, yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı Gözdenur Tilki açılış konuşmasında, “Türk Milleti tarih sahnesine çıktığından itibaren aziz varlığını müdafaa ve muhafaza amacıyla olağan üstü mücadeleler sergilemiştir. 107 yıl önce Çanakkale önlerinde yaşanan ve yazılan destan bunlardan birisi, belki de en mühimi olarak milli hafızalarda eşsiz bir yer etmiştir. Milli şuur ve heyecan kahramanlıkla birleşmiş ve Çanakkale’yi geçilmez, Türk Milletini yenilmez kılmıştır. Çanakkale’de istiklalimizi koruyan, cumhuriyetin yolunu açan, Türk ve insanlık tarihini derinden etkileyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü yıl dönümde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. ‘Bir Hilal Uğruna’ temalı resim ve kompozisyon yarışmamıza katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Programımızın gerçekleşmesinde, geniş kitlelere duyurulmasında bizden emeğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a, Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı’ya, Kent Konseyi Başkanımız Ahmet Arabacı’ya, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı Tilki’nin konuşmasının ardından, geçtiğimiz yıl belediyenin düzenlediği yarışmada derece alan Cenk Marşı ve İstiklal Marşını okumak üzere Belinay Taşgın ve Ayşe Vera Cantaş sahne aldı.

Programda Kent Konseyi Başkanı Ahmet Arabacı’nın hitabı ve Çanakkale destanını anlatan şiiri okudu. Programa resim ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere ödüllerin verilmesiyle devam edildi.
Vali Ali Çelik, İlkokul kategorisi resim yarışmasında, mansiyon ödülünü alan Miray Uğurlu, üçüncü Ayşe Vera Cantaş, ikinci Erdem Aslan ve birinci Melike Nesibe Yerli’nin ödüllerini ve teşekkür belgesini verdi.
Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz ise, Ortaokul kategorisi resim yarışmasında üçüncü olan Mukadder Nur Kul, ikinci Bilge Gül ve birinci Nazife Elmas Yerli’ye ödül ve teşekkür belgesini takdim etti.

Son olarak Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, lise kategorisi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü konulu kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Kübra Özcan, ikinci olan Sena Kaynak ve birinci olan İrem Akpınar’a ödül ve teşekkür belgesini verdi.

Program, Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Gözdenur Tilki’nin yazdığı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğretim görevlisi Handan Özdemirel’in yönettiği 18 Mart oratoryosu gösterimi ile devam etti.
Programın sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç ve İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Ahmet Altan, Gözdenur Tilki ve Handan Özdemirel’e teşekkür plaketi ve çiçek takdiminde bulundu.

Programa, Vali Ali Çelik, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Ahmet Altan, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Murat Arık, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, MHP Kadın, Aile, Çocuk ve Engellilerden Sorumlu Komisyon (KAÇEP) Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hülya Öztürk, Kütahya Kent Konseyi Başkanı Ahmet Arabacı, Kütahya Kent Konseyi Gençlik Merkezi üyeleri, yarışmaya katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1773