30 Nisan 2022 Cumartesi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi personeli ile iftar programında bir araya geldi. Başkan Işık, iftar programında tüm personele emeklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Belediye personeli ile iftar programlarının son iftarında personel ile bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, dün akşam Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Spor İşleri Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü personeli ile birlikte Kütahya Katı Atık Birliği çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

Geçmiş yıllarda çalışan personele yönelik iftar programları ile bazı organizasyonların Kütahya Belediyesi tarafından düzenlendiğini ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ailelerle birlikte bir organizasyonun ilk kez yapıldığını ifade etti. Başkan Işık, “Özellikle ailelerimizin böyle bir günde bizim davetimize icabet ederek buraya gelerek çalışan personelimizin yanında olması bizleri mutlu etti” dedi.

Kütahya Belediyesi’nin Kütahya’nın en büyük kurumu olduğunu dile getiren Başkan Işık, bayramdan sonra yaklaşık 2 bine yakın çalışanı olan ve yıllık bütçesi 1 milyar TL’yi bulan bir kurumun çalışanlarıyla birlikte güçlü olduğunu ifade etti. Başkan Işık, “Belediyeyi devir aldığımızdan iki ay sonra çalışan işçisinin maaşını ödemeyecek durumda bir belediye kasamız vardı. Ama o günden bugüne her gün ay başında düzenli olarak bir gün dahi gecikmeden maaşını çalışanına ödeyen bir belediyeye dönüştük. Türkiye’de de birkaç örnek belediyeden birisi olduk. Sizlerin sağduyusu ve özverisi sayesinde gerçekleşti bu. Çalıştık ve kazandık. Göreve geldiğimizde o gün doğan bebeğimiz ve vatandaşlarımız kişi başına 2700 TL borç, 1100 TL gelir ile doğuyordu. Yani nüfus başına 1600 lira net borcu olan bir belediyeydik bugün bu tablo tam tersine döndü. Bugün doğan bebeğimiz 1100 lira borç, 3700 lira gelir ile doğuyor. Bu kolay olmadı. Şehrimizin alt yapısının yüzde 80’nini tamamen yeniledik. Belediyemize sahip çıkmak zorundayız. Birileri kurumumuz hakkında, bizim hakkımızda, sizin hakkında konuşurken, karalamaya çalışırken, sessiz kalarak bir şeyi halledemeyiz. Belediyemize kimse çamur atmaya kalkmasın. Son dönemde kasıtlı olarak yıpratmaya yönelik bu belediyede çalışandan tutunda belediye başkanına kadar birçok arkadaşımıza hak etmediği şekilde iftiralar atıldı. Geçmiş kadir gecemiz ve yaklaşan mübarek Ramazan Bayramımız kutlu olsun. Nice bayramlara, ramazanlara, birlikte tüm sevdiklerimizle beraber eriştirmeyi Cenab-ı Allah hepimize nasip eylesin” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, birimlerden emekli personele teşekkür belgelerini vererek, Kütahya’ya ve Kütahya Belediyesine verdikleri hizmetler için teşekkür etti ve emeklilik yaşantılarında aileleri ile birlikte sağlıklı günler diledi.

İftar programına Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Murat Arık, birim müdürleri, belediye personeli ve aileleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 861