15 Mayıs 2022 Pazar

Kütahya Belediyesi’nin yer tahsisi ile yeni sosyal tesislerine kavuşan Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanlığı açılışı il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

Uzun yıllardır yer sorunu sıkıntısı çeken Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanlığı, Kütahya Belediyesi’nin desteği ve yer tahsisi ile yeni sosyal tesislerinin açılışını yaptılar.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, dernek kurulumu ve şehit bilgilerini verdiği konuşmasında “Dernek binamızın gazilerimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanlığı’nın, Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesislerinde yeni binalarının açılışında konuşan Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, “Sizlerin desteği ve Kütahya Belediyesi’nin yer tahsisi ile muharip gazilerimiz güzel bir yere kavuştular. Buranın muharip gazilerimize yakışır bir sosyal tesis olması yönünde her zaman desteğimizi sunacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise, “Bizler bugün burada konuşma yapabiliyorsak, bu bayrağımız dalgalanıyorsa, ibadetlerimizi yapabiliyorsak daha doğrusu yaşayabiliyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin bize bıraktığı bu memlekette huzur ve güven içinde bu konuşmaları yapabiliyoruz. Sizler için ne söylenir bilmiyorum ama ne söylenirse eksik kalacağını biliyorum. Hakkınız nasıl ödenir bilmiyorum. Bu memleketin necip gönüllerindesiniz. Sizlerin ayrı bir yeri, ayrı bir özelliğiniz var. Önceki yerinizi de biliyorum. Belediye başkanımız burayı tahsis etti. Valimiz ve Tugay Komutanımızın da katkılarıyla buranın ilk tefrişatı yapıldı ama daha da yapılacaktır. Türkiye’de örnek gösterilecek bir dernek binası olacağına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ebediyete irtihal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Vali Ali Çelik ise, “Derneğimizin yeni bir binaya ihtiyaçları olduğu biliniyordu. Bunun çözümü için değerli başkanımız Alim Işık ile birlikte istişareler yapıldı. Bu binanın tahsisi gerçekleşti. Onarımında Tugay komutanlığımızın ciddi destekleri oldu. İş adamlarımızın destekleri oldu. Bu topraklarda ki en önemli duygu, birlik ve beraberlik. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dernek binasının kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim edildi.

Plaket takdiminin ardından dernek binasının açılışı, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın yaptı dua ve il protokolünün kurdele kesimi ile gerçekleştirildi.

Programa, Vali Ali Çelik, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Kütahya Dumlıpunar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Köse, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğul, gaziler ve gazi yakınları ile birlikte il protokolü katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 583