19 Mayıs 2022 Perşembe

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Tören, çelenk sunumunun ardından Dumlupınar Spor Salonunda devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı özgürlük mücadelesinin 103. yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ilk olarak sabah saatlerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Çelenk sunma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu.

Törenlerin devamı Dumlupınar Spor Salonunda devam etti. Buradaki programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can günün önemini belirten konuşma yaptı. İl Müdürü Can’ın konuşmasının ardından Gençlik Koşusunda dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri, Vali Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından verildi.

Program sırası ile halk oyunları gösterisi, müzik dinletisi, öğrencilerin spor gösterileri ile sona erdi.

Kutlama programına Vali Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Murat Kırbaç, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 613