2 Haziran 2022 Perşembe

5 mahalleyi içine alan Yunus Emre Caddesi ve Fevzi Çakmak Caddesinde başlatılan asfalt serim çalışması sona erdi. Çalışmaları yerinde inceleyen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “İlk kez bir günde bin 170 ton asfalt uygulaması yapıldı” dedi.

Yunus Emre Caddesi ve DSİ Kavşağının da yer aldığı Fevzi Çakmak Caddesindeki asfalt serim çalışmalarının son gününde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “25 gün önce başladığımız ve tamamlamak üzere olduğumuz Fevzi Çakmak Caddesi, Nuri Karaa Caddesi ve Yunus Emre Caddesi asfaltlama işinin sonuna geldik. Bu çalışma bölgesinde doğrudan etkilenen Ali Paşa Mahallemiz, Yunus Emre Mahallemiz, Yenidoğan Mahallemiz, Cumhuriyet Mahallemiz ve Fatih Mahallemiz sakinleri başta olmak üzere, bu yolları kullanan hemşehrilerimizden özür dileyerek hayırlı olsun diyorum” dedi.

Her iki caddede toplam 12 bin ton asfalt serimi yapıldığını dile getiren Başkan Işık, “Bahsettiğimiz caddelerde toplam 3 bin 100 metre uzunluğunda ve 12 bin ton asfaltın kullanıldığı sıcak asfalt uygulamamız bugün itibariyle tamamlanıp trafiğe açılacak. Sezon başladığından bu yana toplam 20 bin 300 ton sıcak asfalt uygulaması yanında, soğuk asfalt ve diğer imalat çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Bugüne kadar Kütahya Belediyemiz tarihinde ilk kez bir günde bin 170 ton asfalt uygulaması yapıldı. Emeği geçen belediyemiz çalışanlarının tamamına teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız, gerek ekipman açısından gerekse yaptığımız her türlü desteği dikkate alarak ellerinden gelen gayreti göstererek en hızlı ve kaliteli hizmeti Kütahyalı hemşehrilerime ulaştırmak için canla başla çalışıyorlar” dedi.

Başkan Işık açıklamasının sonunda “Bugüne kadar birçok hemşehrimiz bu bahsettiğimiz caddelerdeki bozuk imalatların düzeltilmediği yönünde eleştirilerde bulundu. Gerek sezonun yağışlı geçmesi gerekse OEDAŞ, Türk Telekom, Vodafone, belediyemiz Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğümüzün alt yapı çalışmaları nedeniyle ve asfalt sezonun yeni başlaması dolayısıyla bu işlem biraz gecikmiş gibi görünse de olması gerekendi. Geçmişte bu mağduriyet için eleştirenler şimdi teşekkür edeceklerdir” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a inceleme gezisinde Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Köse, Fen İşleri Müdürü Osman Ortaçlı ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı personel eşlik etti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 592