8 Haziran 2022 Çarşamba

Kütahya Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı İlaçlama Ekipleri tarafından mücavir alan sınırları içerisinde bulunan 67 adet mahallede ve 2 adet sıcak su turizm sahasında 2022 yılı ilaçlama sezonunda haşere ile mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmalar, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilen ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış olan biyolojik ilaçlarla ve biyolojik kontrol yöntemleriyle gerçekleştiriliyor.

İlimizde, başta 7 Göller, DSİ sulama kanalı, süs havuzları, diğer göletler ve su birikintileri sivrisinek, karasinek vb. haşereler dışında diğer canlı türlerine zarar vermeyen biyolojik larvasitler ile ilaçlanıyor.

Çevreye ve ekosisteme zarar vermeden vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz bir çevrede huzur içinde yaşamlarını sürdürmeleri bizim önceliğimiz.

Mevcut çalışmalarımız kapalı kanallarda sıcak sisleme, temiz ve kirli sularda larva mücadelesi, gübrelik ve çöp konteynerleri gibi alanlarda konak mücadelesi, açık alanlarda ise uçkun mücadelesi şeklinde aralıksız olarak devam edecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 498