27 Haziran 2022 Pazartesi

Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 661. kez düzenledi. Tarihi güreşlere katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yağlı pehlivan güreşlerine katılan tüm sporcuları tebrik ederek, bu geleneğin yaşatılmasının ve gelecek kuşaklara aktarılmasının önemli olduğunu vurguladı.

Bu yıl 661. kez Domaniç İlçesinde düzenlenen Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerine, TBMM İdare Amiri MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, İç İşleri Komisyonu Başkan Vekili, MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni ile birlikte katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, geleneksel tarihi yağlı pehlivan güreşlerinin günümüze kadar ulaşmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Işık, Kütahya Belediye Spor adına er meydanında boy gösteren genç güreşçilerinin Kütahya’yı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek spora ve sporcuya desteklerinin süreceğini söyledi.

Başkan Işık, güreşlerde başpehlivanlık güreşini kazanan Recep Kara’yı da tebrik ederek, tüm sporculara başarılar diledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 484