29 Haziran 2022 Çarşamba

Büyük Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılar Maratonu 26 Haziran Pazar Günü sona erdi. İlimize 24 farklı ilden gelen fotoğrafçılar hem Kütahya’yı fotoğrafladı hem de şehrimizin gönüllü turizm elçisi oldular.

24 farklı şehirden ilimize 200 fotoğraf sanatçısı gelerek, Kütahya merkez ile Altıntaş ve Dumlupınar şehitliklerini fotoğrafladılar. Festival tadında gerçekleşen Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılar Maratonu 24 Haziran Cuma günü Kütahya Belediyesinde 2 adet sergi açılışı ve kortej yürüyüşü ile başladı. Maraton, Kütahya Belediyesi Konferans salonunda 11 fotoğraf sanatçısının birbirinden güzel fotoğraf sunumları ile devam etti.
Maratonun ikinci gününde şehir merkezi ve şehitliklerimiz de çekimler yapıldı. Aynı zamanda Kütahya Dumlupnar Üniversitesi 2 adet sergi açılışı ve dört farklı fotoğraf sunumu ile gerçekleşti. 26 Haziran Pazar günü ise saat 20.00’ye kadar fotoğraf çekimleri devam etti.

200 fotografçı 3 gün boyunca Kütahya’yı fotoğraflayarak, her biri binlerce fotoğrafla Kütahya’nın turizm elçisi oldu.

2 temmuzda sonuçların açıklanmasından sonra ödül alan fotoğraflar 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sergilenecekler. Emeği geçen kurum ve kuruluşlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 594