7 Temmuz 2022 Perşembe

Kütahya’nın gözde mekânlarından olan Ilıca’da Aqua park ve hasulhas’ın açılışı il protokolünün katılımıyla açıldı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “Buralara gelip, burada siyasi şov yapan siyasilerimizin olduğunu biliyoruz. Burası yetişmez, Ilıca Ilıca olmaktan çıkmış diyenlere verilecek en güzel cevap bu güzel hizmettir” dedi. Başkan Işık “Buradaki tesislerin sıcak su sıkıntısı yaşamasından dolayı yeni jeotermal su kaynakları aramaya başladık. Çalışmalarımız sonucunda 4 kuyumuzdan 38 ila 51 derece sıcaklıkta ve 120-130 lt./sn debideki sıcak sularımıza ulaştık. Vatandaşlarımızdan hasulhas alanında tramplenle atlama ve derin havuzu ihtiyacı geldi, yapmak istedik ancak havuzu oynamaya kalktığımızda su kaçarsa hasulhas diye bir şeyin kalmayacağı bildirildi. Söz verdiğimiz üzere bayramdan önce açma sözümüzü yerine getirdik ” dedi.

MAĞARALI HAMAM OLARAK BİLİNEN ESKİ KADINLAR HAMAMI AÇILACAK

Hemşehrilerimizin ve büyüklerimizin isteği üzere eski kadınlar hamamını ve mağarayı açacağız. Ilıca girişinde bulunan ucube şelale yıkımını yaptık. Yerine buraya daha çok yakışan bir şekilde tekrar ele alacağız. Bir diğer konuda sarıkız parkının metruk haliydi. Merdivenlerin tamiri duvarlar ve temizliği olmak üzere bundan sonrada hizmetlerimiz sürekli olarak devam edecek. Şuan ılıcada bulunan Otel Harlek 200 yatak kapasitesiyle hizmete başladı.

ILICA KÜTAHYA DENİLİNCE AKLA GELEN BİR MARKA

Açılış töreninde konuşma yapan Kütahya Valisi Ali Çelik ” ılıcamızın kendi geçmişi ve geleceğini kucaklaması için belediyemizin gösterdiği ilgi çok önemliydi. Ilıca Kütahya denilince akla gelen bir marka. Belediye Başkanımız ve ekibi burasının hak ettiği değeri kazanması için elinden gelen gayreti gösterdi. Termal merkezlerimizin hak ettiği yerlerin daha da ötesine taşınmasına ve ülkemiz genelinde bilinirliğinin artırılması için bir gayret var. Bu anlamda emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Aqua park önünde gerçekleşen açılışta kurdeleyi Kütahya Valisi Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü keserek havuzların açılışı gerçekleşti.

Ilıca’da bulunan havuzların ve aqua parkın açılış törenine Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, Jandarma Alay Komutanı Murat Kırbaç, Tarım İl Müdürü Orhan Özçalık, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Milliyetçi Hareket Parti üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve ılıca sakinlerinin yanı sıra Kütahyalı vatandaşlar katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 5509