2 Ağustos 2022 Salı

100. Yıl Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 45. Kütahya Festivali’nin 9. gününde Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı ve Bestecisi Osman Öztunç sahne aldı. Sahnede sevilen eserlerini seslendiren Osman Öztunç’a Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık günün anısına Kütahya Çinisi hediye etti.

Her gün farklı sanatçıları Kütahyalılara buluşturan 45. Kütahya Festivali’nin bu geceki konuğu Osman Öztunç oldu. Sanatçı Kütahya’da olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, konsere gelen Kütahyalılara ve organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti. Sevilen eserlerinin yanında hafızlarda yer edinen türküler ve şarkıları konseri izlemeye gelen binlerce Kütahyalı ile birlikte hep bir ağızdan seslendirdi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Osman Öztunç ‘a Kütahya’da verdiği konser için teşekkür ederek, kapılarının her zaman kendisine açık olduğunu ve her yıl konser için beklediklerini dile getirdi. Osman Öztunç‘a Kütahya’nın simgesi Kütahya Çinisi hediye eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, sanatçıya başarılar diledi.

Konseri Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Belediye Birim müdürleri ile birlikte binlerce Kütahyalı dinledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 595