4 Ağustos 2022 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi 4. Dönem 7. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen Olağan Meclis Toplantısında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “ 03.08.2022 tarihli ve 31912 sayılı resmi gazetede yayınlanan belediye gelirleri kanunu genel tebliği uyarınca, nüfuslarıyla sosyal ve ekonomik gelişme durumlarına göre hazırlanan belediyeler yeniden gruplandırılmış olup, nüfusu 250.000 den fazla olan belediyeler birinci gruba alınmış olduğundan, Kütahya Belediyemizde bu gruba yükselmiş olup büyük şehirlerle aynı statüye kavuşmuş oldu. Birinci grup belediyeler arasında bundan sonra Kütahya Belediyesi’ de resmi değerlendirmelerde yer alacaktır” dedi.

Görevi esnasında vefat eden belediyemiz personeli Ali Candan ‘ın isminin, inşaatı devam eden Şehir hastanesi ve Millet bahçesi arasında kalan isimsiz caddeye verilmesi konusu, Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik’ e şehrimizin adının duyurulması, tanıtılması, sosyal ve kültürel olarak ilerlemesine katkı sağlamak adına verdiği desteklerden dolayı, fahri hemşerilik payesi ve beratı verilmesi konusu, Kütahya Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren atık toplayıcılarının, çalışma usul ve esaslarının belirlenmesine dair yönetmelik taslağı konusu görüşüldü.

Toplantıda Kütahya Belediyespor adına başarı sağlayan sporculara ödülleri Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından takdim edildi. Ödül Alan Sporcularımız; 28-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Çorum’ da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Grekoromen Güreş Ligi Türkiye Şampiyonası Finallerinde Kütahya Belediyespor güreşçimiz Ahmet Emirhan Dursun Türkiye 2. olmuştur.
20-27 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli’ nde gerçekleştirilen Türkiye Kickboks Şampiyonasında Yıldız Bayanlar Kick Light’ da Elif Kaya Türkiye 3’sü, Büyük Bayanlar Point Fighting ‘de Türkiye 5’si, Yıldız Bayanlar Point Fighting Eylül Aleyna Ağın Türkiye 5. olmuştur.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 438