5 Ağustos 2022 Cuma

Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen işleri Müdürlüğünün ortak olarak yürüttüğü çalışmalarla şehrimizdeki parklar yenileniyor.

Vatandaşların en büyük sosyal faaliyet alanlarında olan parkları daha kullanılabilir hale getirmek için çalışmalarını aralıksız devam ettiren Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bahçe ve yeşil alanların bakıma alınmasının yanı sıra il merkezinde ve yol kenarlarında bulunan ağaçları gençleştirme ve çiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, aynı zamanda parklardaki oyun grupları, bank, masalar ve spor aletlerini de revize ederek, yıprananları yenileri ile değiştiriyor. Vatandaşların mevcut parkları daha verimli kullanabilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında, vatandaşların talepleri de dikkate alınıyor.

Kütahya’nın her bir mahallesinde park, bahçe ve yeşil alan çalışmalarına hızla devam ediliyor. Çocuk ve yetişkinlerin günlük yaşamının bir parçası olan, aktif olarak kullanılan alanların bakımını sağlanıyor. Mevcut parkların bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra ilimize yeni ve farklı yeşil alanlar kazandırarak, sosyal alanların sayısını artırıyoruz.

Şehrimizdeki tüm parklar bakım, onarım çalışma sırasına alınmış olup, yenileme çalışması başlanılan parklarımız ise 30. Ağustos Mahallesi, 100. Yıl Mahallesi ve 75. Yıl Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Çalışma alanlarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir eşlik ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 569