10 Ağustos 2022 Çarşamba

Kütahya Belediyesi geleneksel aşure günü belediye önünde gerçekleşen tören ile kutlandı. Törende konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, birlik ve beraberlik mesajı vererek, katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Aşure günü nedeniyle Kütahya Belediyesi geleneksel aşure günü belediye bahçesinde vatandaşların ve il protokolünün katılımı ile gerçekleşti. Toplam 5 bin adet aşurenin dağıtıldığı etkinlikte, glütensiz aşure dağıtılarak, çölyak hastaları da unutulmadı.

Aşure gününün açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Bugün mübarek ayın mübarek günü. Aşure dağıtım günümüze hepiniz hoş geldiniz. Rabbim, bu mübarek aylar ve günler hatırına yaptığımız ve yapacağımız duaları ibadetleri kabul etsin. Bu günler güzel günler. Birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duasının ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Törene Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 573