18 Ağustos 2022 Perşembe

Yaz aylarının başında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın öncülüğünde faaliyete geçen ve kısa sürede büyüyen Simpaş A.Ş. tekstil atölyesi, yapılan protokolle ihracat yapacak seviye geldi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yapılan anlaşma ile ürünlerin yurt dışına satılacağını söyledi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın makamında Romans Tekstil ile Simpaş Turizm A.Ş. arasında imzalanan protokolle Simpaş A.Ş. tarafından üretilen tekstil ürünleri yurt dışın pazarlanacak. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Yine hayırlı bir iş için sizlerle birlikteyiz. Belediyemizin iştiraki olan Simpaş Turizm A.Ş. tarafından açılmış olan tekstil imalat atölyemizde yapılan üretimler ihracat imkanı bulmak üzere, bu konuda yetkin bir firma ile iyi niyet anlaşması çerçevesinde firma temsilcilerimizle birlikteyiz. Yapılacak olan iş birliğinin her iki taraf için hayırlı olmasını diliyorum. Simpaş Turizm A.Ş. tekstil imalat atölyesinde üretilen ürünlerin yurt içi pazarlanmasının yanında bugünden itibaren yurt dışı pazarlaması gerçekleşecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Romans Ev Tekstil ürünleri sahibi Alaaddin Çalışkan, “Başkanımızın bu girişimini kutluyorum. Pırlanta gibi gençlerimiz var. Bu gençlerimizin işe ihtiyaçları var. Özellikle kadınlarımızın büyük çoğunluğu evlerinde oturuyor. Bu gençlerimize daha iyi iş imkanı sağlayacak böyle bir atölyenin açılmasına öncülük etmesinden dolayı başkanımızı yürekten kutluyorum. Kütahya için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hedefimiz burada bin kişiye kadar istihdam sağlamak. Kütahya’da üretilen ürünleri dünyanın diğer ülkelerine Romans markası ile satma imkanı bulacağız” dedi.

Simpaş Turizm A.Ş. Genel Müdürü Kürşat Eğitmenoğlu ise; “Başkanımızın öncülüğünde Simpaş olarak tekstil atölyesi yatırımımızı yaptık. Yavaş yavaş büyümeye başladık. Yapılan bu ortaklıkla Simpaş’ı ihracat yapacak seviyeye çıkartarak daha çok insana iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 923