27 Ağustos 2022 Cumartesi

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Kütahya Belediyesi’nin iş birliğinde düzenlenen Büyük Zafer’in Yüzüncü Yılında Büyükler Kategorisi Türkiye Finali Zafer Kupası teknik toplantısı Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı.

Büyük Zafer’in Yüzüncü Yılında Büyükler Kategorisi Türkiye Finali Zafer Kupası teknik toplantı sonrasında Kütahya Belediyesi’nin misafiri olan federasyon yetkilileri ve finale katılan spor kulüpleri akşam yemeği programında Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı ile bir araya geldi.

Kütahya Belediyesi kafeteryasında gerçekleşen yemekte konuşan Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı; “Bu gün burada, büyük zaferin 100.yılında, ülkemiz genelinde halk oyunları söz konusu olduğunda standartları en yüksek olan Kulüpler arası büyükler yarışmasının açılışına dair start vermek, güzel ülkemizin dört bir yanından büyük bir heyecanla şehrimizde bulunan bir birinden kıymetli yarışmacılarımızla, kıymetli kulüp yöneticileri ve Halk oyunları federasyonumuzun kıymetli yöneticileri ile tanışmak, kaynaşmak hemhal olmak amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Ayrıca, tevafuk olduğu üzere, ülkemiz genelinde son yıllarda çok rağbet görmekte olan okçuluk sporu faaliyetleri kapsamında halk oyunları final yarışmalarımızla paralel olarak aynı günlerde gerçekleştireceğimiz okçuluk final müsabakaları içinde ülkemizin dört bir yanından okçularımız, farklı illerimizden gelmiş bulunan okçuluk kulüplerinin kıymetli hocaları ve yöneticileri de aramızda bulunmaktadırlar. Gerek Halk oyunlarımız gerekse okçuluk sporu faaliyetlerimiz kapsamında ilimizde bulunan tüm yarışmacılarımıza, hocalarımıza, yöneticilerimize ve tüm konuklarımıza hoş geldiniz diyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Vekili Damcı konuşmasının devamında “Sizler bizler için ait olduğunuz kültürün değerlerini yansıtan, bulunduğunuz yere adetlerinizi örflerinizi taşıyan, temsil ettiğiniz illerin birer kültür elçilerisiniz. Sizleri kültür ve sanat şehri Kütahya’mızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Ağustos ayı aziz milletimiz için zaferler ayıdır. Milli mücadelemizin dışında, Anadolu’ya yurt edinmemizi sağlayan Malazgirt zaferimiz, Anadolu Türk-İslam birliğini temin ettiğimiz Çaldıran zaferimiz ve bütün dünyaya huzur ve barışı getiren Mercidabık zaferimiz yine bu aydadır. Bu kutlu zaferler ayının önemine binaen, bu kutlu zaferin 100.yıldönümünde Kütahya Belediyemizin sponsorluğunu yaptığı Halk Oyunları kulüpler arası Büyükler kategorisi Türkiye Finali Zafer Kupası’na ev sahipliği yapmaktan gurur ve onur duyuyoruz. Örf adet ve kültürümüzü yaşatan halk oyunlarının finalinin kurtuluşun şehri Kütahya’mızda yapılmasının bizler için heyecan kaynağı olduğunu ayrıca belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Başkan Vekili Damcı; “Bu kutlu zafer ayı vesilesiyle bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anar, şimdiden tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış şehrimizde yapılacak olan bu Halk Oyunları Büyükler kategorisi Türkiye Finalinde bütün ekiplere başarılar diler, tüm misafirlerimize keyifli seyirler diler, saygılarımı sunarım” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Başkan Vekili Damcı’nın konuşmasının ardından finalde yarışacak halk oyunları ekipleri kısa gösteri sundular.

Programa Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Türkiye Halk Oyunları Federasyon yetkilileri ve halk oyunu ekipleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 433