31 Ağustos 2022 Çarşamba

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Muazzez Ersoy konseri, belediye önünde gerçekleşti.

Büyük Zafer’in 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organizesi ile Muazzez Ersoy Kütahyalılarla buluştu.

Konser öncesinde hemşehrilerine hitap eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bu hafta hepimizin bildiği gibi 100 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tapusunun bir daha değiştirmemek üzere tescillendiği Zafer Haftası. Bu kutsal topraklarda, bu güzel insanlara, siz değerli hemşehrilerime yakışacak bir kutlama olsun istedik. Sayın Valimiz başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızın desteği ile bu ayı ve bu haftayı en iyi şekilde kutlayacak etkinlikler sergilediler. Nice 100 yılları kutlamayı Rabbim nasip eylesin. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de hayırlı ömürler diliyorum” dedi.
Vali Ali Çelik ise Kütahyalıların Zafer Bayramı’nı kutlayarak, bayrağın yere düşmediği bu şehirde, bayrağımızın daha da yükseklere taşınacağına inandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan ünlü sanatçı Muazzez Ersoy, sevilen eserlerini kendisini dinlemeye gelen binlerce Kütahyalılarla birlikte söyledi.

Zafer Haftası’nda, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Kütahya’da olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Ersoy, kendisini Kütahyalılarla buluşturan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve ekibine teşekkür etti.
Başkan Işık, Muazzez Ersoy’a günün anısına Kütahya çinisi hediye etti.

Konseri, Vali Ali Çelik, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve eşi Fatma Işık, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni ve il protokolü ile binlerce Kütahyalı takip etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 752