14 Eylül 2022 Çarşamba

Kütahya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren UMER (Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi), saha ekiplerine yönelik eğitim düzenledi.

Kütahya’da son zamanlarda zararlı madde kullanan ve satışını yapan kişilerde artış olması nedeniyle saha personeline UMER tarafından ‘Bağımlılık ve Madde Bağımlılığı eğitimi’ verildi. Verilen eğitimde öncelikli hedefimiz saha personelimizi madde bağımlılığına ve satıcılarına karşı bilinçlendirmektir. Eğitimde uyuşturucu madde ve özellikleri, madde bağımlılığı, bağımlılık yapıcı maddeler, bağımlılık tedavi ve süreci, dikkat edilmesi gereken detaylar, madde kullanımı ve satışının hukuki boyutları konu başlıkları altında dikkat edilmesi gereken konular anlatıldı.

Sahada görev yapan belediye personelinin, görev yaptıkları alanlarda karşılaştıkları şüpheli maddeler, madde bağımlısı kişilerle karşılaşma ve bu durumlarda ne yapılması gerektiği ile ilgili bilgilendirilmeleri ile birlikte farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Uyuşturucu ile mücadele yöntemlerinin anlatılmasının ardından eğitim soru cevap ile son buldu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 492