28 Eylül 2022 Çarşamba

Şehir Mezarlığı’ndaki, bakım onarım ve tamirat çalışmaları hızla devam ediyor. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mezarlıktaki çalışmaları yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Mezarlığın hemen girişinde bulunan, Ali ve Mürüvet Arslan hayratına yapılan şadırvan ve abdest alma yerlerinin modern mimarinin en son örneği sunularak inşaatı tamamlandı.

Şehir Mezarlığı’nın yıllardan beri süregelen sorunları da tamamen giderilirken, mezarlık ziyaretlerinin daha rahat yapılabilmesi için vatandaşların istek ve önerileri dikkate alınarak tüm detaylar düşünüldü.

Mezarlık ziyareti sırasında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Şehir Mezarlığımızda ki eksiklikleri tek tek gideriyoruz. Burada ihtiyaç olan wc, ek donatılar, şadırvan ve gerekli olan tüm ihtiyaçlar gideriliyor. 2022 yılı içerisinde şehrimizin tüm mezarlıklarını elden geçirdik. Duvarları, yolları, abdest alma yerlerini Şehir Mezarlığımız ve Evliya Çelebi Mezarlığımızdaki eksiklikleri bitirmiş oluyoruz. Bu memlekete yıllarca hizmet etmiş, ömrünü vermiş, birçok değerimizin yattığı bu kutsal mekânlarda, Rabbim böyle bir hizmeti bize vermeyi nasip ettiği için binlerce kez şükürler olsun. Bize bu emaneti veren çok değerli hemşerilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Işık, açıklamalarının ardından çalışanlara ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Şehrimize yakışan bir şekilde mezarlıklarımızdaki tüm bakım çalışmaları yılsonuna kadar tamamlanacak.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 734