3 Ekim 2022 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Dumlupınar Üniversitesi’nde düzenlenen Ahmet Yakupoğlu Anısına Uluslararası Jürili Karma Sergi ve Panel’ine katıldı.

Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Ahmet Yakupoğlu Anısına Uluslararası Jürili Karma Sergi ve Panel düzenlendi. 10 Ekim’e kadar sürecek etkinliğe Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık da katılım sağladı.

Başkan Işık, burada yaptığı konuşmada, “Bir şehri aslına sadık kalarak geliştirmek, o şehirde görev yapan herkesin ortak hedefi olmalıdır. Sadece belediye başkanlarının ve yerel yöneticilerin değil, bilim adamlarımızın, sanatçılarımızın ve o şehrin gerçek sahipleri vatandaşlarımızın o şehre sahip çıkması lazım. Ben Kütahya’yı sanatçı iki Ahmet’in şehri olarak tanıtıyorum. Birisi bugün andığımız Ahmet Yakupoğlu, diğeri de Hisarlı Ahmet. Bu iki isim evrensel sanatçılarımız. Değerlerimizi tanıtma ve şehrimizi bütünleştirme adına üniversitemizin hizmetleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Çok sayıda davetlinin iştirak ettiği etkinliğe, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal da katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 425