5 Ekim 2022 Çarşamba

Kütahya’da yaşanabilir alanları artırmayı hedefleyen Kütahya Belediyesi, 100. Yıl Mahallesi halkının yıllardır yenilenmesini istediği Şehit Abdullah Aslan Parkı’nı hizmete sundu. Toplam 2 bin 380 metrekare yeşil alana sahip olan park tamamen yenilendi.
Gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kütahya Belediyesi, hemşehrilerimizin istekleri doğrultusunda bir hizmeti daha hayata geçirdi. Mahalle halkı tarafından yıllardır yapılması istenen, atıl vaziyetteki Şehit Abdullah Aslan Parkı, tamamen yenilenerek hizmete sunuldu. Parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bu ülkenin bekası ve gençlerimizin geleceği için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şehit Abdullah Aslan kardeşimizin adının yaşatılmasını sağlayacak bu parkın da 100. Yıl Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Şehrimizin farklı mahallelerinde başlattığımız ve çocuklarımız başta olmak üzere o mahallelerimizde yaşayan hemşehrilerimizin her türlü sosyal ve sportif etkinliklerini yapabileceği parklarımız ile semt sahalarımız gibi birçok çalışmamızı peyderpey vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Şu anda imalatı tamamlanmış çok sayıda eserimizi önümüzdeki günlerde yine sizlerle paylaşarak açılışlarını yapacağız. Şehit Abdullah Aslan Parkı’mızda toplam 2 bin 380 metrekare yeşil alan, 162 metrekare fitness alanı, 235 metrekare oyun gurubu alanı, 12 metrekare süs havuzu alanı ve 4 bin 587 metrekare yürüyüş alanı yenilenmiş olan bu parkta sizlerin hizmetine sunuluyor. Parkımızın özelliği selenoid sulama sistemiyle insan gücüne gerek kalmadan tamamen neme duyarlı sensörlerin kontrolüyle otomatik sulama sistemiyle buraya kazandırılmış olmasıdır. Parkın çok hızlı bir çalışmayla en üst kalitede şehrimize kazandırılmasında emeği geçen yüklenici firma başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Şehit Abdullah Aslan’ın kardeşi Adil Aslan, “Bu özel günde bizimle burada bulunduğunuz için mahalle sakinlerimize, garnizon komutanımıza ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu parkın yapımında emeği geçen tüm belediye çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
100. Yıl Mahallesi Şehit Abdullah Aslan Parkı’nın açılışına; Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Köse, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, Daire Müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, mahalleli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 817