6 Ekim 2022 Perşembe

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında toplanan Kütahya Belediye Meclisi 4. Dönem 9. Olağan Toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kütahya Belediye Meclisi 4. Dönem 9. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddeleri görüşülmeden önce Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından Kütahya Valisi Ali Çelik’e Fahri Hemşehrilik Beratı verildi.

Berat takdiminin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda; belediye meclisinin 311 sayılı kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Denetimli Özel Halk Otobüslerinin fiyat tarifesi konusunun müzakere edilmesi, Kütahya Belediyesi Karayolu Yolcu Terminali ücret tarifesi konusunun müzakere edilmesi, Parmakören Mahallesi’nde bulunan Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi hizmet binasının tamamının yada bir kısmının kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesi (e) bendi ile 75. Maddesinin (d) bendi hükümleri gereğince Sağlık Bakanlığı adına Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü’ne sağlık hizmetlerinin devamı için ‘sağlık tesisi’ olarak kullanılmak üzere yapılacak tüm husus ve işlemler için Belediye Encümenine ve Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun müzakere edilmesi, Kütahya Belediyesi’nin ortağı olduğu Yoncalı Dübecik Kaplıcaları İşletmesi A.Ş.’nin sermaye artırımı konusunun müzakere edilmesi, Kütahya Kent Meydanındaki binaların dış cephelerinin iyileştirilmesi konularının müzakere edilmesi konuları karara bağlandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 693