13 Ekim 2022 Perşembe

Kütahya Belediyesi’nin organize ettiği ‘Tanışma Etkinliği’, düzenlenen tiyatro oyunları, dans gösterileri, kokteyl ve konserle sona erdi. Etkinlikte gençlere seslenen Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, “Şehrimize okumaya gelen her gencimizin birinci adreslerinin Kütahya olmasını çok önemsiyoruz. Çünkü, İkamet Kart Proje’miz ile birlikte sizler belediyemizin sunmuş olduğu bazı hizmetlerden ücretsiz ya da indirimli olarak yararlanabiliyorsunuz. Sizlerin hayatını ve eğitimini kolaylaştıracak projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Düzenlediği kültürel, sanatsal ve sosyal aktivitelerle hem hemşehrilerimizin hem de üniversite öğrencilerimizin taleplerine yanıt veren Kütahya Belediyesi, öğrencilere sunulan imkanları yerinde göstermek ve şehrimize yeni gelen gençleri Kütahya’mızla kaynaştırmak amacıyla ‘Tanışma Etkinliği’ organize etti. Sivil Toplum Kuruluşları, üniversite grupları ve resmi kurumların stant açmasıyla başlayan etkinlik, akşam saatlerinde yapılan tiyatro oyunları, dans gösterileri, kokteyl ve konserle sona erdi. Kütahya Belediyesi himayesinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’yle birlikte yapılan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

“KURULUŞUN VE KURTULUŞUN ŞEHRİNE HOŞ GELDİNİZ”

Etkinlikte üniversiteli gençlere hitap eden Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri, güzeller güzeli Kütahya’mıza ve Kütahya Belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz bu anlamlı buluşma etkinliğine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Neden güzeller güzeli şehir dediğimizi sizler zaman içerisinde yaşayarak bizzat gözlemleyeceksiniz. Ancak ben yine de sadece birkaç ipucu vererek önünüzde eğitim öğretim döneminizde nasıl bir memlekette yaşayacağınız ve ne kadar şanslı gençler olduğunuz hususunda az da olsa bir fikir sahibi olmanızı sağlayayım. Sizler şu an Kütahya'da dünyanın ilk antik borsasının bulunduğu Çavdarhisar ilçemizdeki Aizanoi’ye, Zeus Tapınakları içinde dünyada en sağlam korunagelmiş tapınağına yarım saatlik mesafedesiniz. Yine muhteşem doğal güzellikleri ile dünyanın her köşesinden ziyaretçilerin uğrak alanı olan ünlü Frig Vadisi’ne neredeyse bir koşu mesafesindesiniz. Hepsinden önemlisi kurtuluşun şehri dememize de vesile olan, memleketimizin düşman işgalinden kurtuluşunun sembolü halinde gelmiş, kahraman Mehmetçiğimizin ve kahraman Anadolu halkının adeta bir zafer destanı yazarak, vatanımız uğruna can verdikleri, kutsal topraklarımızla birer şehit olarak buluştukları Dumlupınar Abidesi’ne, şehitliklerine yine yarım saatlik bir mesafedesiniz. Kütahya, Germiyan Beyliği'ne 130 yıl başkentlik ve Osmanlı Anadolu Beylerbeyliği‘ne 400 yıl merkezlik yapmıştır. Kütahya, M.Ö. 3000 yıllarında kurulmuş medeniyetlerin ve kültürlerin harman olduğu tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir şehirdir” ifadelerini kullandı.

İKAMET KART İLE ÜCRETSİZ VEYA İNDİRİMLİ HİZMET

İkamet Kart ile üniversiteli gençlere sunulan imkanlardan bahseden Başkan Vekili Damcı, “Bugün bu etkinliği organize etmemizdeki amaç, özellikle güzel yurdumuzun dört bir yanından, ailesinden, doğup büyüdüğü çevresinden uzaklaşarak çok önemli bir süreç için, eğitim öğretimi için ilimize gelmiş olan siz sevgili gençleri bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamak, bunun yanı sıra gerek okumuş olduğunuz üniversitelerimizin gerekse Kütahya Belediyesi olarak bizlerin sizler için sıcak bir yuva, ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz bir kurum, bir çözüm merkezi olduğumuzu gösterebilmektir. Bu bağlamda, şehrimize okumaya gelen her gencimizin birinci adreslerinin Kütahya olmasını, yani siz gençlerin ilimizde eğitim gördüğünüz süre zarfında resmi olarak da ilimizde ikamet ediyor olmanızı çok önemsiyoruz. Çünkü, resmi ikametini ilimize aldıran her gencimize ilgili ulaşım hizmetleri müdürlüğümüz tarafından bir İkamet Kart tanzim edilmektedir. Bu kart ile birlikte sizler belediyemizin sunmuş olduğu bazı hizmetlerden ücretsiz ya da indirimli yararlanabiliyor olacaksınız. Bu hizmetleri; ulaşımda yüzde 15 indirim, su faturalarında yüzde 25 indirim, üniversitemiz ile yurtlar arasındaki ulaşım hattında yüzde 25 indirim, protokol yapmış olduğumuz esnaf odaların hizmetlerinde yüzde 30, belediyemizin sosyal tesislerinde yüzde 20, çamaşırhanelerimizde yüzde 50, fitness salonlarımızda yüzde 20 şeklinde sıralayabiliriz. Sizler güzel ülkemizin, geleceğimizin teminatısınız. Sizlerin güzel şehrimizde huzur ve güven içerisinde yaşayabilmeniz için her türlü tedbiri almaya, sizler için hayatınızı ve eğitiminizi kolaylaştıracak projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Anne babalarınızın ve sizleri Kütahya’mıza gönderen yakınlarınızın gözleri arkada kalmasın istiyoruz ve bu yüzden biz buradayız. Zaman zaman bu tür etkinliklerle sizlerle bir araya gelmeye gayret edeceğiz. Bir kez daha, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’mıza hoş geldiniz diyor, hepinize selamlar saygılar sunuyor, bu anlamlı etkinlikte iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 503