13 Ekim 2022 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın fark yaratan ve birçok alanda ödüle layık görülen proje ve uygulamaları ulusal basında yer almaya devam ediyor. 2020-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde Başarılı Örnekler arasında 35 projeyle Türkiye genelinde üçüncü, kendi kategorisindeki 51 il belediye içinde de birinci olan Kütahya Belediyesi’nin başarısı ulusal basında manşet oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı projeyle Akıllı Şehirler konusunda Başarılı Örnekler listesinde Kütahya Belediyesi, 35 projeyle Türkiye genelinde üçüncü, kendi kategorisindeki 51 il belediye içinde de birinci olmuştu. Daha önce birçok alanda ödül alan ve fark yaratan projelerini hayata geçirmeye devam eden Kütahya Belediyesi’nin başarısı, Türkgün Gazetesi’nde manşet oldu.

‘Akıllı Şehir Uygulamalarında Kütahya Farkı’ manşetiyle verilen haberde, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın Kütahya’ya ilkleri yaşattığı vurgulandı. Haberin detayında, Başkan Işık’ın Tarihi Kentler Birliği Koruma Özendirme Yarışması’nda Başarı Ödülü de aldığı belirtildi. Kütahya Belediyesi’nin sosyal, kültürel ve sanatsal alanda uyguladığı etkinliklere de yer veren gazete, geçtiğimiz 30 Ağustos’ta büyük bir coşkuyla hizmete açılan Zafer Meydanı’na da yer verdi. Son olarak gazete, Türkiye ile Danimarka arasında imzalanan Stratejik Sektör İş Birliği kapsamında Kütahya’nın Düşük Karbonlu ve Verimli Isıtma-Soğutma Projesi için pilot il olarak seçildiğini yazarak okuyucularına sundu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 730