17 Ekim 2022 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’yı geleceğe taşımak ve daha yaşanabilir hale getirmek için projelendirilen Yedigöller Rekreasyon Alanı’nın temelini attı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Işık, “Şehrimizi bulunduğu konumdan daha üst noktalara taşımasını amaçladığımız bu projenin, şehrimize, hemşehrilerimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Çevre yatırımlarını sürdüren ve daha önce birçok hizmeti hayata geçiren Kütahya Belediyesi, şehrimizin geleceği için büyük bir adım daha attı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projelerinden biri olan, şehrimizin ihtiyaç duyduğu sosyal ve kültürel alan olması amaçlanan Yedigöller Rekreasyon Alanı’nın temeli atıldı. Akkent Mahallesi yakınındaki bölge, doğal yapı bozulmadan vatandaşlarımızın faydalanabileceği bir alan haline dönüştürülecek. Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra hemşehrilerimizin de istifade edeceği Yedigöller Rekreasyon Alanı’nın 2023 yılında tamamlanarak hizmete alınması amaçlanıyor. İçinde 42 bitki, 30'u aşkın hayvan türünü barındıran Yedigöller Rekreasyon Alanı’nda; eğlence alanları, spor alanları, gezinti alanları, sportif alanlar, bisiklet parkurları, yürüme parkurları, kafeteryalar, çocuk köyü, kuş köyü, piknik alanları, olta balıkçılığı gibi ihtiyaç duyulan her türlü sosyal aktivitenin yapılabileceği alanlar olacak.

Yedigöller’in temeli atan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bugün hayırlı bir iş için birlikteyiz. Şehrimizi bulunduğu konumdan daha üst noktalara taşımasını amaçladığımız, çok önemli projelerimizden birisi olan Yedigöller Rekreasyon Alanı inşaat ve yapım işinin temel atma törenindeyiz. Öncelikle bu projenin şehrimize, hemşehrilerimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu proje toplamda 255 bin metrekarelik bir alanın düzenlenmesini ve yaşam alanı haline getirilmesini amaçlamaktadır. İçinde sportif olta balıkçılığı, kuş köyü, çocuk köyü gibi alanların da bulunduğu, ayrıca yürüme parkurları, bisiklet alanları, kafeterya, restoran, depo, idari bina, mescit ve diğer donatılar bulunmaktadır. İhale sürecini tamamladık ve yapımına başladık. Allah nasip ederse, önümüzdeki yıl 2023 yılında, cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında bu büyük projeyi şehrimize kazandırmak için temel atıyoruz. Rabbim, sağlıkla, sıhhatle, kazasız ve belasız tamamlamayı nasip etsin. Kolay bir süreç değildi. Göreve geldiğimizden bu yana, içinde kamulaştırma işleri dahil olmak üzere birçok idari işlem gerçekleştirildi. İmar düzenlemesinden ihale sürecine kadar yoğun bir ekip çalışmasıyla bugünlere geldik. Belediyemizin tüm birimlerine, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yedigöller Rekreasyon Alanı temel atma törenine; MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri ve yüklenici firma yetkilileri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1191