19 Ekim 2022 Çarşamba

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Zafer Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Törenin ardından Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Başkan Işık, “Bugüne kadar muhtarlarımızla uyumlu bir çalışma yürüttük, bundan sonra da aynı uyumla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Mahalle muhtarlarıyla yakın temasta bulunan, çalışmalarını da bu yönde projelendiren ve her fırsatta şehrimizin mahallelerine giderek istek ve talepleri yerinde dinleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Zafer Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine katılarak muhtarları yalnız bırakmadı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapılmasıyla sona erdi. Atatürk Anıtı’nda yapılan törene; Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Merkez İlçe Köy Muhtarları Derneği Başkanı Hasan Demir ile yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda muhtar katıldı.

MUHTARLAR DERNEĞİ’NE ZİYARET

Yapılan törenin ardından Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı ve Zabıta Müdürü Alpaslan Tutar da eşlik etti. Muhtarların demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu söyleyen Başkan Işık, “Demokrasinin en küçük yerleşim birimlerindeki temsilcisi olan muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Muhtarlar demokrasinin vazgeçilmez unsurudur.

Kütahya’mızdaki mahallelerimizde verdiğiniz hizmetlerden dolayı şehrimiz ve hemşehrilerimiz adına ayrıca teşekkür ediyorum. Belediyemizle mahallelerimiz arasındaki köprü görevinizi her geçen gün sorumluluğu da artarak devam ettiğini sizler gibi biz de biliyoruz. Geride bıraktığımız 3 buçuk yıllık görev süremiz boyunca tüm muhtarlarımızla, sizlerin de desteğiyle uyumlu bir çalışma yürüttük. Bundan sonra da aynı uyumla çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a destekleri için teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, “Sizlerin verdiği hizmetlerle biz de mahallelerimize refahı ulaştırıyoruz. Bizlere verdiğiniz değer, mahallelerimize sunduğunuz hizmetler ve ilimize yapmış olduğunuz büyük projelerden dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. Faaliyete geçirdiğiniz ve devam eden büyük projelerinizi döneminizde bitireceğinize inanıyoruz ve sizlere güveniyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 209