20 Ekim 2022 Perşembe

Kentsel dönüşüm projesi için Bölücek Mahallesi’nde 500 konutluk projenin ilk etabı için ilk kazma vuruldu. Proje alanını ziyaret eden ve firma yetkilileri ile görüşen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Osmangazi Mahallesi sakinlerinin merakla beklediği günün geldiğini ifade ederek, projenin Kütahya’ya hayırlı olmasını diledi.

Yerinde kentsel dönüşüm projesine önem veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, bu kapsamda Osmangazi Mahallesi sakinlerinin uzun süredir beklediği müjdeli haberi verdi. Bölücek Mahallesi’nde TOKİ tarafından yapılacak olan 500 konutluk projenin ilk kazması dün akşam saatlerinde vuruldu. Proje alanında firma yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Işık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Şehrimizde hayırlı bir işi hayırlı bir günü yaşıyoruz. Uzun zamandan beri şehrimizde birçok hemşehrimizin beklentisi olan, özellikle Osmangazi Mahallemizdeki sakinlerimizin dört gözle beklediği bir gündeyiz. Bugün sözleşmeyi imzalayan Artı Değer İnşaat firmamızın yetkilileri aynı gün Bölücek Mahallemizdeki TOKİ tarafından yapılacak toplam 500 konutluk kentsel dönüşüm projesinin hafriyat çalışmalarına başladılar. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah en kısa zamanda toplam 25 blok, cami ve iş yerinden oluşan bu etabı bitirerek diğer etaplara da geçmeyi planlıyoruz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza, TOKİ Başkanı ve yetkililerine, yüklenici firma çalışanları başta olmak üzere bugüne kadar emeği geçen belediye personelimize teşekkür ediyorum. Bizi sabırla dinleyen ve bugünü bekleyen tüm hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum. Projenin ihale sözleşme süresi yaklaşık 550 gün olmakla beraber inşallah 2023 yılı sonuna burayı teslim etmeyi hedefliyorlar” ifadelerini kullandı.

Yüklenici firma yetkilileri ise ilk iş gününde kendilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür ederek, iş teslim günü dolmadan projeyi tamamlamayı hedeflediklerini ifade ettiler.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1755