23 Kasım 2022 Çarşamba

Kütahya Belediyesi Etüd ve Proje Müdürlüğümüzce düzenlenen Kentini Kendin Tasarla BENİM KÜTAHYA’M Bilgilendirme Levhası ve Tabela Tasarım Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Sosyal ve ekonomik alanda her geçen gün büyüyüp gelişen, aynı zamanda da tarihi dokusu ve yüzlerce yıllık sanat birikimi ile Kuruluşun ve Kurtuluşun şehri olan Kütahya’mız için çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediyemizin düzenlemiş olduğu tasarım yarışması büyük ilgi gördü.

Seçici kurul üyelerince yapılan değerlendirmeler sonucu, ödüle layık görülen ve sergilenmeye hak kazanan tasarımlar belli oldu. 30 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan Ödül Töreni, Kütahya Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 15.00’de yapılacak. Sergilenmeye hak kazanan tasarımlar ise Kütahya Belediyesi Meclis Salonu’nda sergilenecek.

Kentini Kendin Tasarla BENİM KÜTAHYA’M Bilgilendirme Levhası ve Tabela Tasarım Yarışması’nda 1. Kategoride, Başarı Ödülünü Gülsüm Atasoy, Mansiyon Ödülünü Rabia Eğiren, Teşvik Ödülünü ise İmren Kava Mutlu kazandı. 2. Kategoride ise Başarı Ödülünü Merve Buldaç, Mansiyon Ödülünü Gizem Açgül, Teşvik Ödülünü Muzaffer Sicimoğlu kazandı.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından, “İlan ve Reklam Materyallerinin Kent Estetiğini Geliştirecek ve Görsel Kirliliğe Neden Olmayacak Şekilde Düzenlenmesi ve Tabelalarda Türkçe’nin Güzel Kullanımı” konulu Proje Yarışması’nda, ödül alan Kütahya Belediyesi Etüd ve Proje Müdürlüğümüz, Kentini Kendin Tasarla BENİM KÜTAHYA’M Bilgilendirme Levhası ve Tabela Tasarım Yarışmasını düzenleyerek, Kent kültürünün ve kamusal alanların oluşumunda Kütahyalı vatandaşlarımızın aktif rol almasını sağlamıştır.

Katılımcı belediyecilik anlayışı ile yola çıkan Kütahya Belediyemiz, “Kentini Kendin Tasarla BENİM KÜTAHYA’M Bilgilendirme Levhası ve Tabela Tasarım Yarışması” ile hem Kütahya’da yaşayan vatandaşlarımızın hem de ulusal anlamda katılımların Kütahya’mıza değer katması, düşüncelerini ve hayallerini dile getirme fırsatı bulmasını amaçlamıştır.

Kütahya merkezinde bulunan işyerlerinin ve Kütahya merkezdeki cadde ve sokak tabelalarının Çini Sanatının kullanımı ile yeniden hazırlanması, eskileriyle yer değiştirilerek kent estetiğinin geliştirilmesi ve kent kimliğinin öne çıkarılmasına katkı sağlanması amacıyla geliştirilen projede, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri seçici kurul olarak görev aldı.

Proje detaylarına https://www.kutahya.bel.tr/kentinikendintasarla/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 758