26 Kasım 2022 Cumartesi

Belediye Başkan Vekilimiz Abdullah Damcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kütahya Belediyesi Kılıçarslan Anadolu Lisesi öğretmen ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesislerinde gerçekleşen etkinlikte konuşan Başkan Vekilimiz Abdullah Damcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün yılda bir kez kutlanıyor gibi gözüktüğünü ancak öğretmenlerin her gün anılması ve takdir edilmesi gereken bir görevi yerine getirdiklerini ifade etti. Başkan Vekilimiz Damcı, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Gelecek nesillerin mimarı siz öğretmenlerimizin ellerinde’. Çocuklarımızın yaşam şeklini veren siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Çocuklarımızı yönlendiren sizlersiniz. Gerek bürokrat olsun gerek iş insanı olsun gerekse sanatçı olsun toplumun her kesiminde öğretmenlerin dokunuşu vardır. Sohbetlerimizde öğretmenlerimizle olan anılarımızı hep yad ederiz. Çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz. Gelecek nesillerimizin yetişmesi konusunda, ülkenin geleceği noktasında önemli bir görev üstleniyorsunuz. Biz inanıyoruz ki öğretmenlerimiz Türkiye’mizin sayılabilir, yaşanabilir ve takdir edilebilir bir ülke olmasında emekleri çok fazla. Bu vesile ile sizlere saygı, minnet duygularımızı ifade etmek istiyorum. Kütahya Belediyesi olarak öğretmenlerimiz için projelere kapımız her zaman açık. Her türlü birlikteliği gerçekleştirmek için sizlerin yanındayız. Sizlere ailelerinizle birlikte sağlıklı yaşam diliyorum” dedi.

Kılıçarslan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ziya Çavdar ise, “Güzel duygu ve düşünceleriniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Milli Eğitim camiası adına buraya davet edildik. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 582