1 Aralık 2022 Perşembe

Kütahya’mızın çehresini değiştirmeye yönelik yapılan çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediyemiz, vizyon projelerinden biri olan İnköy Mevki Küçük Sanayi Sitesi İnşaatı ile Alt Yapı ve Çevre Düzenlemesinin yapımına başlıyor. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden birisi olacak Küçük Sanayi Sitemizin, şehrimize kazandırılmasında vesile olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İhale süreci tamamlanan Küçük Sanayi Sitesi Projesi’nin firma yetkilileri, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette açıklamalarda bulunan Başkanımız Işık, “Mevcut Kütahya Küçük Sanayi Sitemiz 2012 yılında çıkartılmış olan Bakanlar Kurulu kararı ile riskli alan ilan edilmişti. Dolayısıyla 20 yıllık süre içerisinde bu riskli alanlarda bulunan iş yerlerinin ve diğer mahallelerimizdeki konutların kentsel dönüşüm ile yerel yönetimler tarafından yenilenmesi kanun gereğiydi. Biz de göreve gelir gelmez Küçük Sanayi Sitemizin olduğu alanlarla ilgili çalışmaya başladık ve TOKİ ile Esnaf Odaları Birliği Başkanlığımızla yapmış olduğumuz protokol kapsamında, Küçük Sanayi Sitemizde iş yeri bulunan kiracı veya mülk sahibi esnaflarımızın yararlanabileceği bir projenin adımını attık. İnköy Mahallemiz sınırları içerisinde 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesiyle sınır olan ve toplam bin 150 dekarlık bir alanda yaklaşık bin 600 iş yerinin yapılacağı projeyi başlattık” dedi.

Projenin ilk etabında 530 hemşehrimizin olumlu yaklaşım göstererek taleplerini iletmesi doğrultusunda, içerisinde diğer ticaret ve sosyal alanların da olduğunu vurgulayan Başkanımız Işık, “Hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda 530 iş yerinden oluşan içinde PTT’den kargo binasına, lokantadan bankasına kadar sosyal alanları da kapsayacak. Projeler bitti, ihalesi yapıldı ve tamamlandı. İhaleyi alan Özülke İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi yetkililerimize öncelikle hayırlı uğurlu olsun diyorum. Gösterdikleri ilgi için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız belasız en kısa sürede bu 1’inci Etabı bitirerek şehrimizde yeni bir sanayi alanının site olarak ve Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden birisi olarak şehrimize kazandırılmasında vesile olursunuz diyorum. Bu vesileyle bir kez daha bize inanan, güvenen sanayi sitemizdeki esnaflarımız başta olmak üzere, ilgili Oda Başkanlığımıza, Birlik Başkanlığımıza ve TOKİ yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. 2’inci ve 3’üncü Etaplar için de ileriki dönemlerde inşallah hemşehrilerimizin yararlanması için imkanlar çıkar. Belediyemiz personeli, ilgili müdürlüklerimiz ve Başkan Yardımcılarımız başta olmak üzere, kim bu projeye katkıda bulunduysa onlara da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Küçük Sanayi Sitesi Projesi’nin firma yetkilileri ise projemizi en kısa zamanda tamamlayıp Kütahya’mıza teslim etmek istediklerini belirterek Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkürlerini iletti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1194