5 Aralık 2022 Pazartesi

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz, kış hazırlıkları kapsamında il genelinde rögar kapakları ve yağmur suyu ızgaralarının temizliğine başladı.

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz, var olan altyapının sağlıklı bir biçimde işleyişini sağlamak için rögar kapaklarının ve yağmur suyu ızgaralarının tıkanması sonucu oluşabilecek su baskınlarının önüne geçmek adına düzenli olarak temizlik çalışması yapıyor. Temizlik çalışmaları kapsamında, rögar kapakları ve yağmur suyu ızgaraları kaldırılıp içlerinde biriken yaprak, plastik maddeler, izmarit, kum, çöp gibi yabancı maddeler temizleniyor ve yıkanarak tekrar kapatılıyor. Şehrimizdeki tüm rögar kapakları ve yağmur suyu ızgaralarının temizleneceği çalışmalar kapsamında Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz, bu konuda hemşehrilerimizin daha duyarlı olmasını istedi. Çalışmalar esnasında kanalizasyonlardan ve yağmur suyu hatlarından pet şişeler, çöp poşetleri gibi birçok yabancı madde çıkartıldığı ve bu durumun altyapıya zarar verdiği belirtildi.

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz, il genelinde sürdüreceği temizlik çalışmalarıyla hemşehrilerimiz için daha sağlıklı, temiz ve güvenli bir ortam sağlamaya devam edecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 659