9 Aralık 2022 Cuma

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi Özel Güvenlik ve Personel A.Ş. bünyesinde çalışan bin 700’e yakın arkadaşımızı kapsayan alışveriş kartlarıyla ilgili protokolü imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkanımız Işık, 2023 yılında asgari ücrete gelecek zam oranının alışveriş kartlarına da yansıtılacağını söyledi.

Kütahya Belediyesi Özel Güvenlik ve Personel A.Ş. bünyesinde çalışan bin 700’e yakın arkadaşımızı kapsayan alışveriş kartlarıyla ilgili protokol, Metropol firmasıyla Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın makamında imzalandı. Protokol ile geçmiş 5 aylık alışveriş kartı ödemesi kartlara yatırılacak. Yine protokol kapsamında, 2023 yılında asgari ücrete gelecek zam oranı alışveriş kartlarına yansıtılacak. İki yıllık protokol yapıldığını ifade eden Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Bugün hayırlı bir Cuma gününde yine çalışanlarımız için çok hayırlı olduğuna inandığımız bir imza töreni için birlikteyiz. 2022 yılı Temmuz ayından itibaren Belediyemizdeki Özel Güvenlik ve Personel A.Ş. bünyesinde çalışan arkadaşlarımızla ilgili toplu iş sözleşmemizi Hizmet-İş Sendikamızla imzalamış ve yürürlüğe koymuştuk. Bu sözleşme kapsamında, çalışanlarımıza 2022 yılı Temmuz ayından itibaren başlamak üzere her ay 600 liralık alışveriş kartı da sözleşme kapsamında hükme bağlanmıştı. Bu kapsamda yapılan açık ihale sürecinde alışveriş kartlarının kullanımını sağlayacak firma ile yaptığımız protokolü imzalayacağız. Metropol Kurumsal Hizmetler A.Ş. söz konusu ihaleyi en yüksek kırımı vererek aldı. Protokolü imzaladıktan sonra 5 aylık alışveriş kartlarını arkadaşlarımıza vereceğiz. 2023 yılında da asgari ücrete gelen zam oranında alışveriş kartlarımızın miktarını artıracağız. Emeği geçen sendika yöneticilerimize, Belediyemizin İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Özel Güvenlik ve Personel A.Ş. çalışanlarına, ilgili Başkan Yardımcımıza ve yüklenici firmaya ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Buradan da şirket personellerimize bir ricada bulunmak istiyorum. Bu kartları evdeki eşlerine teslim etsinler, onlar evlerin ihtiyaçları için bu kartları kullansınlar. Çalışanlarımızın kıymetli eşleri, hanımefendiler bu kartları en iyi şekilde değerlendireceklerdir” dedi.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı ise, “Toplu iş sözleşmemizi Temmuz 2022 yılı itibariyle yaptık. Uzun bir süreç oldu ama bu sürecin sonunda güzel bir sözleşme imzaladığımızı düşünüyorum. Onu da bu alışveriş kartlarıyla taçlandırmış olduk. Başkanımızın verdiği talimatlar doğrultusunda da yerine getirdik. Bütün çalışanlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 318