21 Aralık 2022 Çarşamba

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Kütahya Belediyesi’nin proje paydaşı olduğu ‘Yaratıcı Kültür Endüstrileri Yolunda Genç Girişimciler’ proje koordinatörü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pınar Yazkaç, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına, Zanaat ve Halk Sanatları alanında kabul edilen Kütahya, Kütahya Belediyesi öncülüğünde birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyor. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pınar Yazkaç’ın proje koordinatörlüğünü yaptığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Gelecek Gençlerin’ Kültür Endüstrileri destek programı kapsamında gerçekleşecek olan, Belediyemiz ile Kütahya DPÜ Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’nun işbirliğinde yürütülecek ‘Yaratıcı Kültür Endüstrileri Yolunda Genç Girişimciler’ projesiyle gençlerimiz kültür endüstrileri alanında teşvik edilecek.

Proje tanıtımı ve yapılacak iş birliği için Başkanımız Prof. Dr. Işık’ı makamında ziyaret eden Doç. Dr. Yazkaç, proje ile birlikte Kütahya’nın kültürel mirasının gençlerle birlikte gelecek nesillere taşınacağını ifade etti.
Kütahya’nın 7 bin yıllık tarihi geçmişi ile dünya kentleri arasında önemli bir yerde olduğunu dile getiren Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın, UNESCO Yaratıcı Şehriler Ağı’na Zanaat ve Halk Sanatları alanında Türkiye’den katılan ilk şehir olduğunu hatırlatarak, hazırlanan bu proje ile kültürel mirasımızın gençlerle birlikte daha üst noktalara taşınacağını ifade etti.

Kütahya Belediyesi’nin kültür, zanaat ve halk sanatları alanında önemli projeleri hayata geçirerek, dünyadaki bilinirliliğini artırdığını ifade eden Başkanımız Işık, bu önemli projeye paydaş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Doç. Dr. Pınar Yazkaç’a teşekkür etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 459