11 Ocak 2023 Çarşamba

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle şehrimizde bulunan gazetecileri yemekte ağırladı. Basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkanımız Işık, “Önemli olan kamunun ve yaşadığımız şehrin ortak menfaatlerinde buluşabilmek” dedi.

Kütahya Belediyemiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne özel bir yemek programı gerçekleştirdi. Şehrimizde bulunan gazeteciler, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık tarafından Bengisu sosyal Tesisleri’nde misafir edildi. Başkanımız Işık, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak hediyelerini takdim etti. Gazetecilik mesleğinin kamu yararı için çok önemli olduğunu ifade eden Başkanımız Işık, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yapmış olduğumuz davete icabet etmenizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gazetecilerimiz gerçekten kamu ile kamuoyu dediğimiz vatandaş arasındaki köprü. Kamu kurum ve kuruluşlarının veya sivil toplum kuruluşlarının ya da vatandaşlarımızın yapmış olduğu herhangi bir faaliyetin sizler aracılığıyla kamuoyuna duyurulması, doğru bilgi ve bilgilendirme açısından çok büyük önem arz ediyor. Ben göreve geldiğimizden bugüne göstermiş olduğunuz bu gayret için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yerel yönetimler sizlerin de izlediği ve bildiği gibi sürekli dinamik bir hayatın içinde olan ve gündemi sürekli değişen yönetim organları. Tabi ki belediyeler ve özel idareler bizim gibi illerde yerel yönetimin iki ayağını oluşturuyor. Belediyelerin de kendi mücavir alan sınırları içerisinde yapmış olduğu faaliyetlerin o bölgede yaşayan insanlara duyurulmasında sizlerin çok büyük katkısını gördük, görmeye de devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz şartlar yerel medyanın mutlaka desteklenmesini gerektiriyor. Biz de elimizden gelen desteği bugüne kadar olduğu gibi sürdürmeye devam edeceğiz. Önemli olan kamunun ve yaşadığımız şehrin ortak menfaatlerinde buluşabilmek. Elbette ki herkesi memnun etme şansımız yok. Ortak menfaatleri birlikte değerlendirdiğimizde şehir ve şehirde yaşayanlar bundan istifade ediyor. Geride bıraktığımız 4 yıllık süre içerisinde sizlerin desteğini gördük, bundan da çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Yemek programının ardından gazetecilere bir sunum gerçekleştiren Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, bugüne kadar geçen sürede yapılan projeler, hizmetler ve faaliyetler ile ilgili bilgiler verdi. Sunumun ardından gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan Başkanımız Işık, 2023 yılının basın çalışanlarımıza, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi. Gerçekleşen etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiren basın mensupları, Başkanımız Işık’a teşekkürlerini iletti.

Düzenlenen yemek programına, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir ve Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam da katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 453