12 Ocak 2023 Perşembe

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Kemal Altınsoy’u makamında ağırladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Kemal Altınsoy, "Kütahya Türkülerinin Babası" olarak bilinen ve yöremize ait birçok eseri derleyip Türk Halk Müziği’ne kazandıran Hisarlı Ahmet anısına bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti. Hisarlı Ahmet’in kültürümüz ve şehrimiz için çok önemli bir değer olduğunu ifade eden Başkanımız Işık, sempozyum için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye devam edeceklerini belirtti. Türkmen ve Altınsoy, Başkanımız Işık’a verdiği destek ve katkıları için teşekkürlerini iletti.

13. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu, 8-11 Haziran 2023 tarihleri arasında Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde düzenlenecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 352