27 Ocak 2023 Cuma

Kütahya Belediyemizin Okmeydanı Mahallesi’nde tamamen yenilediği İsmail Hakkı Uzunçarşılı Parkı ve Gültepe Mahallesi’nde sıfırdan inşa ettiği Gültepe Parkı, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık tarafından hizmete açıldı.

Şehrimizdeki alt ve üstyapı yatırımlarını tüm hızıyla sürdüren Kütahya Belediyemiz, mahallelerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Okmeydanı Mahallesi’nde bulunan ve uzun süredir yenilenmesi beklenen İsmail Hakkı Uzunçarşılı Parkı tamamen yenilenerek, Gültepe Mahallesi’nde ise Gültepe Parkı sıfırdan inşa edilerek hemşehrilerimizin hizmetine açıldı. Parkların açılış töreninde konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Her iki mahallemize kazandırdığımız bu iki parkımızın açılışı için hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum. Süleyman Canan abimiz zamanında 2000 yılında açılmış bir park burası. Değerli büyüğümüz İsmail Hakkı Uzunçarşılı’nın adının verildiği bu parkımızı nasip oldu, yeniledik ve bugün de açıyoruz. Bu hizmetlerin kalıcı olması, mahalle sakinlerimizin o mahalleye yapılan hizmetlere sahip çıkması ile mümkün. İki muhtarımızı da ayırmadık. Ben göreve geldiğimde bu iki güzide mahallemizin muhtarları küçük bir odada birlikte çalışıyorlardı. Daha sonra onlara birer oda olacak şekilde bir oda daha tahsis ettik. İkisini de ayırmayalım ve açılışı aynı güne denk getirelim dedik. Hayırlı olsun. Katılımızınız için sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

OKMEYDANI VE GÜLTEPE MAHALLELERİNE YAPILAN HİZMETLER

Okmeydanı ve Gültepe Mahallelerine yapılan hizmetlerden bahseden Başkanımız Işık, “Kısaca bu mahallelerimize yaptığımız hizmetleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Haklı olarak vatandaşlarımız bazı mahallelerimizde yapılan hizmetleri görüyor. Ama diğer mahallelerde belediyemizin ne yaptığını fazla bilmediği için zaman zaman serzenişte bulunabiliyor. Okmeydanı Mahallemizde göreve gelir gelmez en büyük problem, vadideki heyelan problemiydi. AFAD Müdürlüğümüz ve başkanlığımızın destekleri ile gelir gelmez oradaki heyelanın fazla toprak yükünü alıp, uygun bir eğim vererek kurtardık. Ondan sonra da yine en büyük sorunlardan birisi bu mahallemizde yaklaşık 270 dekarlık alanda tapular alınamamıştı, imar yasağı vardı. Riskli alan olduğu için bunların düzenlenmesi gerekiyordu. 2022 yılında bu sorunu da çözdük. Her hemşehrimiz artık kendi taşınmazını değerlendirebilecek hale geldi. Bu iki konu bu mahallemizin en önemli sorunlarıydı, onları çözdük. Bu parkımıza çocuklarımızın güvenle oynayabilmeleri için kamera sistemini kurduk. Okmeydanı kavşağımıza Okçuluk heykelimizi yerleştirdik. Yine Okçuluk Federasyonumuzun kullandığı sahayı Türkiye’nin ikinci Okmeydanı olarak şehrimize kazandırdık. Ulusal ve uluslararası etkinliklerin yapılabileceği bir meydana kavuştuk. 710 metre içme suyu, 277 adet su sayacı değişimi, 462 metre kanalizasyon hattı imalatını mahallemizde yaptık. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından 195 ailemize değişik ziyaretler yapılarak rehberlik hizmetleri verildi. 67 ailemize Bereket Kart, 68 ailemize Eğitime Destek Projesi kapsamında destek, 15 ailemize Eşya Bankacılığı Projesi kapsamında destek, 200 ailemize Gıda Bankacılığı Projemiz kapsamında destek, 23 ailemize Giysi Bankacılığı desteği, 36 ailemize Hilal Bebek desteği, 56 vatandaşımıza da yine Kadın Çocuk Danışma ve Dayanışma Merkezi tarafından rehberlik hizmetleri verildi. İhtiyaç sahibi ailemizin bir çocuğuna kreş desteği, 5 ailemize Mehmetçik Kart Desteğimiz oldu. Mahallelerimizin cami, sokak, çöp konteyneri temizlik ve benzeri gibi mutat işleri yapıldı ve yapılmaya devam edecek. 22 adet yapı ruhsatı, 24 adet yapı kullanım izin belgesi, 2 bin 808 ton asfalt kaplama, yaklaşık 6 metrekare ile çarptığımız zaman yaklaşık 15 bin metrekare civarında asfalt kaplaması yapıldı. 721 metrekare soğuk asfalt kaplaması gerçekleştirildi. Benzeri hizmetlerimiz Gültepe Mahallemizde de devam etti. 137 metre içme suyu, 84 adet su sayacı değişimi, 56 ailemize rehberlik hizmeti, 27 ailemize Bereket Kart, 49 ailemize Eğitime Destek yardımı, 9 ailemize Eşya Bankacılığı yardımı, 3 adet yanan yıkılan yapı ruhsatı, 7 adet yapı kullanım izin belgesi ve 334 ton asfalt kaplaması yapılarak her iki mahallemizin de bize iletilen acil problemleri çözüldü. Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte pazar yeri sorununu da birlikte yine çözeceğiz. Ben her iki mahallemizde hizmetlerimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Gültepe Mahallesi Muhtarı Celal Batmaz ve Okmeydanı Mahallesi Muhtarı Halil Kandemir, yapılan hizmetler için Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkürlerini ileterek parkların şehrimize hayırlı olmasını temenni etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1041