31 Ocak 2023 Salı

Kütahya Belediyemizin Akıllı Kent Kütahya Projesi kapsamında uygulamaya koyduğu Muhtarlık Takip Sistemiyle 2022 yılında bine yakın talep alındı.

Uygulamaya koyduğu Akıllı Kent projeleriyle Türkiye’ye örnek olan ve bu alanda tarafsız kuruluşlarca birçok ödüle layık görülen Kütahya Belediyemiz, Muhtarlık Takip Sistemiyle de fark yaratmayı başardı. Muhtarlıklara hediye edilen bilgisayarlarla mahallelerin ihtiyaç ve talepleri doğrudan Belediyemize iletilerek ilgili müdürlüklerin değerlendirmesine alınıyor. 2022 yılı içerisinde muhtarlıklardan gelen bine yakın talep değerlendirmeye alındı ve olumlu sonuçlanan talepler öncelik sırasına göre programa alındı. İletilen 919 talebin 632’si sonuçlandırıldı, 17 talebin işlemleri sürmekte, 105 talep müdürlüklerimiz tarafından incelenmekte ve 165 talep değerlendirme aşamasında olarak kayıtlara geçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Tüm muhtarlarımıza bilgisayar sistemi hediye ettik. Oturdukları yerden mahallelerinin sorunlarını Muhtarlık Talep Sistemi adlı bir yazılımla Belediyemize iletiyorlar. Bizler de oradan öncelik sırasına dizerek her mahallemiz için yıllık programımızı yapıyoruz. 2023 yılında da aynı sistemle çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 487