10 Şubat 2023 Cuma

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve beraberinde 10 ilimizi daha etkileyen deprem felaketinin 5’inci gününde Kütahya Belediyemiz, depremzedelerimiz için tüm imkanlarıyla seferber olmaya devam ediyor.

Kütahya Belediyesi olarak Deprem Bölgesi Yardım Kampanyamızla, deprem bölgelerindeki vatandaşlarımız için Kütahya halkı ile birlikte elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz, sağlamaya da devam edeceğiz.
Belediyemizin giriş katında oluşturulan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz koordinasyonunda, 400’e yakın belediye personelimiz ile birçok gönüllü vatandaşımızın katılımıyla, tarafımıza ulaştırılan yardımları düzenli şekilde ayrıştırarak kolileme çalışmalarını sürdürüyoruz.

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın öncelikli ihtiyaçlarını dikkate alarak hazırladığımız yardım kolilerimizle, toplamda 27 tırımızı AFAD koordinasyonunda afet bölgelerine ulaştırarak yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Ayrıca afet bölgelerine gönderdiğimiz Kütahya Belediyesi Ulaşım Destek Otobüsümüzle, deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan teknik personel ve gönüllüler bölgeye ulaştırıldı. Diğer taraftan afet bölgesinden gelen talepler doğrultusunda ilimize gelmek isteyen vatandaşlarımızı şehrimize getirerek ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bu doğrultuda belediyemiz müsteciri olan Ilıca Harlek Otel’de 1 ay süre ile depremzedelerimizin ücretsiz konaklamasını sağlıyoruz.

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın öncülüğünde Kütahya Belediyesi olarak, deprem bölgelerine gönderilmek üzere 67 nitelikli personel, arama-kurtarma ekipmanları ile araç ve iş makinesi yardımları yaparak toplamda 18 araç ve 33 itfaiye personelimizle afet bölgesinde canla başla çalışıyoruz.

Kütahya Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ederek zorlu süreci atlatmaya çalıştığımız şu günlerde vatandaşlarımızın desteğini büyük ölçüde hissediyor, Kütahyalı hemşehrilerimize minnetlerimizi sunuyoruz.

Deprem bölgesine yardımda bulunmak ve yardımlarını sürdürmek isteyen hemşehrilerimiz, belediyemizin resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden güncel ihtiyaç listesini takip ederek katkı sağlayabilirler.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 669