16 Şubat 2023 Perşembe

Ülkemizi sarsan deprem felaketinin ardından afet bölgesine desteğini sürdüren Kütahya Belediyemiz, bugün Malatya’ya gönderdiği hasar tespit ekibiyle desteğine devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki birçok ilimizde yıkıma neden olan depremler sonrasında Kütahya Belediyemiz, afet bölgesine olan desteklerini artırarak devam ettiriyor. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için yardım malzemeleri, iş makineleri, personel, makine ve teçhizat desteği sağlayan Belediyemiz, bugün de Yapı Kontrol Müdürlüğümüzden hasar tespit ekibini Malatya’ya gönderdi.

Ekibin uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesinde ilk günden itibaren öncelikle arama kurtarma çalışmaları için arkasından enkaz kaldırma çalışmalarında şimdi de hasar tespit çalışmalarında bulunmak üzere Belediyemiz personelinden bir grubu daha deprem bölgesine gönderiyoruz. Yolları açık olsun, Rabbim hayırlısıyla çalışmayı nasip eylesin. Şu ana kadar Belediyemizin nitelikli toplam 135 personelini biraz önce bahsettiğim alanlarda görevlendirmiştik. Şimdi de 4 personelimizi 1 aracımızla beraber Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün kadrosunda Malatya ilimizde hasar tespit çalışmalarında bulunmak üzere gönderiyoruz. Deprem bölgesindeki diğer arkadaşlarımız gibi bu ekibimizde üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaktır” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 672