8 Mart 2023 Çarşamba

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Türkiye’yi gezen "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Tırı" Kütahya’ya geliyor.

Kütahya’da kültürel, sanatsal ve tarihi değerlere büyük önem veren ve bu yönde vatandaşlara hizmet eden Kütahya Belediyesi, Çanakkale ruhunu yeniden yaşatacak. Dünyada eşi benzeri olmayan, aziz Türk Milletimizin 7 düvele karşı kazanmış olduğu Çanakkale Destanı’nın aziz hatıralarının yaşatıldığı mobil müze 11-12-13 Mart tarihlerinde Kütahya Belediyesi önünde ziyarete açılacak. “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” sloganıyla buluşacak müze 09:00-17:00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

ÇANAKKALE RUHU YAŞATILACAK

Ziyaretçilerin Çanakkale Savaşı'nda cephedeymiş gibi hissetmesini, o ruhu yakalayabilmesini, o günlere bir nebze olsun tanıklık etmesini sağlamak amacıyla birebir canlandırılmaya çalışılan müzede, savaş dönemine ait çeşitli materyaller, videolar ve savaş objeleri sergilenecek. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 612