30 Mart 2023 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, 30 Mart Sıfır Atık Günü nedeniyle Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gösterilen tiyatro oyununu çocuklarla birlikte izledi.

Hayata geçirdiği uygulamalarla yüzlerce ağacı kesilmekten kurtaran, çöpten elektrik üreten, hem ekonomiye hem de çevreye önemli kazanımlar sağlayan Kütahya Belediyemiz, Sıfır Atık bilinciyle faaliyetlerine devam ediyor. Çocuklarımıza tasarrufu, geri dönüşümü ve çevreye duyarlılığı öğretmek amacıyla Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde, Kütahya Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz öncülüğünde Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kütahya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü organizasyonuyla Sıfır Atık konulu bir çocuk tiyatrosu düzenlendi. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Kütahya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü İbrahim Çatladan’a oyun öncesi teşekkür belgesi takdim etti. Şehrimizdeki okullardan çok sayıda çocuğun katıldığı tiyatro oyunu ilgiyle izlendi ve beğeni topladı.

Tiyatro oyunu öncesi çocuklara seslenen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Bugün anlamlı bir gün. Çevreyi, şehrimizi temiz tutarak gelecek nesillere daha iyi bir ülke bırakmak için çevremizi temizlememiz gerekiyor. Belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarına sizlerin destek olması gerekiyor. Özellikle, ailelerimize, annelerimize, babalarımıza mutfaktan itibaren atık dediğimiz çevreyi kirleten çöplerin ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıp gerek elektrik üretiminde gerekse diğer yollarla yeniden kullanımını sağlamak için buralardan başlayıp sizlerin desteğiyle temiz bir ülkeyi inşallah hep beraber inşa ederiz. Organizasyonda emeği geçen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüzü, Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışanlarını ayrı ayrı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 507