1 Nisan 2023 Cumartesi

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, iftar programları kapsamında Yenidoğan ve Yunus Emre Mahalleleri için Salı Pazarında düzenlenen iftar sofrasında hemşehrilerimizle buluştu.

Ramazan ayının manevi havasını düzenlediği etkinliklerle yaşatan Kütahya Belediyemiz, farklı mahallelerimizde kurduğu iftar sofralarıyla hemşehrilerimizi bir araya getirmeye devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlenen ilk iftar programının ardından Yenidoğan ve Yunus Emre Mahallelerimiz için Salı Pazarında bereket sofraları kuruldu. İftar sofrasında hemşehrilerimizle buluşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Mübarek Ramazan ayınızı canı gönülden kutluyorum. Rabbim sağlıkla, sıhhatle oruç tutmayı, dua etmeyi ve ibadetlerimizi yerine getirmeyi nasip eylesin diyorum. Hepimizin bildiği gibi bu Ramazan buruk geçiyor. Ülkemizin bir bölgesinde Kahramanmaraş merkez olmak üzere 11 ilimizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle buruk bir Ramazan geçiriyoruz. Rabbim oralarda olan vatandaşlarımıza da sağlık, sıhhat ve sabır versin. İnşallah devletimizin ve milletimizin gücüyle oradaki yaraların da sarılacağına inanıyoruz. Kütahya’mızda deprem bölgesine ulaştırılmak üzere belediyemizin başlatmış olduğu yardım kampanyasına destek veren tüm hemşehrilerime sizler de dahil olmak üzere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim herkesin yaptığı yardımı kabul eylesin. Bizler bu Ramazan ayında 10 farklı mahallemizde, birbirine yakın olanları bir mahallede birleştirmek üzere bu yıl böyle bir iftar programı düzenledik. Geçtiğimiz iki yılda pandemi nedeniyle bir araya gelememiştik. Mahalle sakinlerimiz olarak bu iftara katılımınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hem şehrimiz adına hem de belediyemiz adına. Gönül daha çok bir araya gelmeyi istiyor. İnşallah başka vesilelerle de bir araya geliriz. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin, Ramazan ayımız mübarek olsun. Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Salı Pazarında düzenlenen iftar programına; MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, Yenidoğan Mahalle Muhtarı Mustafa Çakır, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Osman Altıntaş, Belediye Meclis Üyelerimiz, birim müdürlerimiz ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 656