12 Nisan 2023 Çarşamba

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) ile şehrimizin tanıtımına yönelik önemli bir iş birliğine imza attı.

Şehrimizdeki kültür ve sosyal hayatı yaşatmaya, aktarmaya ve tanıtmaya yönelik çalışmalarını hayata geçirdiği uygulamalarla sürdüren Kütahya Belediyemiz, Kütahya’nın tanıtımı için önemli bir iş birliğine daha imza attı. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) ile Kütahya’mızın kültür ve sanat etkinliklerini daha büyük kitlelere ulaştırmak için iş birliği protokolü imzaladı.

İmzalanan protokolle ilgili konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Yine hayırlı bir iş için bir aradayız. Öncelikle Kütahya Kültür ve Sanat Derneği ile Kütahya Belediyemiz arasında ortak kültür etkinliği yapmaya yönelik olan bu çalışmada emeği geçen her iki tarafın değerli çalışanlarını kutluyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Nasip olursa iki kurum arasında imzalanacak olan bu protokol ile şehrimizin tanıtımı için Kütahya’mızın kültür ve sanat etkinliklerini daha büyük kitlelere ulaştırmak için Türkiye genelinde sulu boya kategorisinde, yağlı boya ve akrilik kategorisinde ve özgün baskı resim kategorisinde resim yarışmaları düzenleyeceğiz. Derneğimizin ve belediyemizin ortak etkinliği olarak bu çalışmayla şehrimizi hak ettiği yere taşıyacak bir etkinliğe daha inşallah 2023 yılında imza atmış olacağız. Her iki taraf için de hayırlı olsun diyorum, emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Rabbim, şehrimiz adına ve şehrimizde yaşayan değerli hemşehrilerimiz adına daha nice hayırlı hizmetleri yapmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.

KÜSAD Başkanı Bayram yıldız ise protokolle ilgili yaptığı açıklamada, “Kütahya Kültür ve Sanat Derneği olarak Kütahya’mızın tanıtımı konusunda misyon üstlenmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz. Belediyemizin desteğiyle Aizanoi Antik Kentimizi tanıtmaya çalışacağız. İşimiz, görevimiz sanat, sevdamız Kütahya. Kütahya’mızı uluslararası platformlarda ne kadar çok tanıtırsak o kadar iyi iş yapacağımıza inanıyoruz. Bundan sonra da belediyemiz ile birlikte ve onların da desteğiyle tanıtım faaliyetlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Katkılarından dolayı Sayın Belediye Başkanımıza, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 530